نماینده مردم همدان فامنین در مجلس، تحقق رونق تولید را در شفاف سازی دانست.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، امیر خجسته نماینده همدان فامنین در مجلس، ظهر دوشنبه در ستاد اجرایی خدمات سفر استان همدان با اشاره به شعار سال و نامگذاری امسال به نام سال رونق تولید عنوان کرد: مردم و مسئولان رونق تولید را با اعتقاد و عزم راسخ عملی کنند.

وی با بیان اینکه اگر شفاف سازی صورت گیرد شعار سال به راحتی عملی خواهد شد از اصحاب رسانه و مدیران استان همدان قدردانی کرد و گفت: همدان باید در سطح ملی و بینالمللی بدرخشد.

خجسته با بیان اینکه توسعه گردشگری اولویت استان همدان است و هر همدانی باید یک مبلغ گردشگری باشد چرا که در این بخش اشتغال و توسعه همدان نهفته است، تاکید کرد: سال گذشته سال واردات بی رویه بود که امیدواریم امسال امور گمرکی کنترل شده و اقدامات خوبی صورت بگیرد.

رونق تولید با قاچاق کالا همخوانی ندارد

نماینده همدان فامنین با بیان اینکه ۶۵ تا ۷۰ درصد واردات بی رویه و قاچاق در کشور کنترل شده است، عنوان کرد: رونق تولید با قاچاق کالا همخوانی ندارد و باید تمام سامانه‌هایی که جزیره‌ای عمل می‌کنند از جمله گمرک و مالیات دولت الکترونیک را مد نظر قرار دهند تا شفاف‌سازی لازم صورت گیرد.

امیر خجسته با بیان اینکه همه باید دست به دست هم دهند و امسال رونق تولید را با اعتقاد و عزم راسخ عملی کنند، عنوان کرد: در این زمینه بانک‌ها باید بیشتر همراه شوند تا رونق را در استان همدان شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه مجلس نیز قوانین خوبی تصویب کرده تا رونق تولید و کسب و کار را شاهد باشیم اما در بحث نظارت ضعیف عمل می‌کند، عنوان کرد: امیدواریم امسال مجلس از قوه نظارت خود به خوبی استفاده کند و با همدلی سه قوه سال خوبی را پشت سر بگذاریم.

نماینده همدان فامنین در رابطه با ستاد خدمات سفر نیز گفت: مدیران استان همدان پاشنه کشیده در خدمت مسافران هستند و گزارش‌های ارائه شده از خدمات صورت گرفته در پنج روز اخیر جای تقدیر دارد.

وی با تاکید بر اینکه فرمانداران سایر شهرستان‌ها نیز این کار را انجام داده‌اند و ضعف‌ها رفع شده است اضافه کرد: هر همدانی باید یک مبلغ برای گردشگری شهر باشد و به عنوان یک الگو رفتار کند.