معاون خدمات شهری شهرداری همدان از کاشت 4 میلیون بوته گل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، معاون خدمات شهری شهرداری همدان نیز در ستاد اجرایی خدمات سفر با بیان اینکه فضای شهری برای حضور مسافران نوروزی در شهر همدان مهیا شده و فضای خوب و مناسبی شکل گرفته است از نصب ۱۵۰ المان در نقاط مختلف شهر همدان خبر داد و گفت: رنگ‌آمیزی تابلوها و جهت نماها و زیباسازی فضای سبز شهری نیز با کاشت ۴ میلیون بوته گل انجام شد.

سرانه تولید زباله در پایان سال به 600 رسید

وحید علی ضمیر با بیان اینکه در کاشت گل‌ها به گونه‌های فصلی و دائمی توجه شد سرانه تولید زباله در همدان را ۴۲۰ تا ۴۵۰ تن اعلام کرد و گفت: در هفته پایانی سال این رقم به بیش از ۶۰۰ تن رسید اما با اقدامات صورت گرفته تمام زباله‌ها از سطح شهر جمع آوری شد.

وی در خصوص اسکان مسافران نوروزی نیز با بیان اینکه تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه تعداد کل مسافران پذیرش شده ۴۳ ۸۹۸ نفر بوده است، عنوان کرد: این تعداد ۱۴ هزار و ۲۴۸ خانوار را شامل می‌شوند و این آمار جمع بندی تمام آمار مراکز دست اندرکار در شهر همدان است.

علی ضمیر با بیان اینکه تجهیزات لازم برای مقابله با شرایط بحرانی در زمان بروز آب گرفتگی و بارش باران پیش‌بینی شده است و در حال حاضر هیچ نقطه خاص بحرانی در شهر همدان وجود ندارد، عنوان کرد: پایگاه راهنمایی مسافران در بوستان نماز مستقر است و از سمت ملایر نیز در بوستان بهشت این پایگاه فعال شده تا به راهنمایی مسافران بپردازد.

10 اکیپ هدایت مسافران

وی اضافه کرد: دیشب ۱۰ اکیپ جداگانه در سطح بوستان‌های شهر همدان برای هدایت مسافران به سالن‌های سرپوشیده فعال شد.