معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از بارش شدید برف و باران در محورهای روستایی استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حمید پرورشی، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: گردنه اسدآباد، همه کسی، سوباشی، کی تو، قهورد، آوج، محور ملایر- همدان، محور آورزمان، محور ملایر - توره، محور تونس، گردنه دولایی، گرین و یک سری گردنه‌ها در محورهای روستایی استان همدان شاهد بارش شدید برف و باران هستند.

وی با بیان اینکه با تمام توان و با همکاری اکیپ‌های عملیاتی مانع از مسدود شدن محورها شده‌ایم، گفت: تا این لحظه هیچیک از محورهای ذکر شده بسته نیست و تردد جریان دارد.

پرورشی خرم با تاکید بر اینکه ۲۸۵ دستگاه ماشین آلات و ۵۱۶ نیرو در حال فعالیت هستند، گفت: با اقدامات انجام شده تا این لحظه مشکلی وجود ندارد.

ریزش سنگ از کوه

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان در توضیح وضعیت محور گنجنامه - تویسرکان نیز با بیان اینکه این محور تا اواخر اردیبهشت ماه بازگشایی نخواهد شد، گفت: این محور حتی اگر برف روبی شده و آماده تردد شود به لحاظ ریزش سنگ از کوه ایمن نیست.

پرورشی خرم با تاکید بر اینکه محور گنجنامه - تویسرکان برای تردد ایمن نیست و مسافران تویسرکان باید از بزرگراه تردد کنند هر چند ۲۰ تا ۳۰ کیلومتر به مسیرشان افزوده خواهد شد، گفت: مسافران قبل از ورود به جاده‌های استان همدان به لحاظ همراه داشتن وسایل و تجهیزات ایمنی و لباس گرم خودروی خود را بررسی کنند.