موج

امام‌جمعه نهاوند:

حجت‌الاسلام مغیثی گفت: امروز با مشکلات اقتصادی همراه هستیم و آنچه مسلم است این است که دولت، مجلس و قوه قضائیه برای مهار مشکلات اقتصادی تلاش می‌کنند اما نمی‌توانند این وضعیت را به‌صورت سریع حل کنند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، امام‌جمعه نهاوند با اشاره به رهنمود امام خمینی (ره)، گفت: ملتی که شهادت را سعادت می‌داند شکست ندارد، اگر ایران در برابر این‌همه فتنه و توطئه شکت نخورد به برکت خون شهداست و مردمی که شهادت را سعادت می‌دانند.

وی با تأکید بر اینکه عزت انقلاب اسلامی مدیون خون شهدا و خانواده‌های ایشان است، تصریح کرد: اگر امروز ایران اسلامی در دنیا حرفی برای گفتن دارد و موفق عمل کرده است در پرتو وجود شهدای گران‌قدر است.

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب گفت: امروز خدمت‌رسانی و جهادی کار کردن برای مسئولین عبادت است لذا باید در این راستا از اتلاف وقت و طی پروسه‌های طولانی‌مدت پرهیز شود.

وی با تأکید بر اینکه امروز با مشکلات اقتصادی همراه هستیم، گفت: آنچه مسلم است این است که دولت، مجلس و قوه قضائیه برای مهار مشکلات اقتصادی تلاش می‌کنند اما نمی‌توانند این وضعیت را به‌صورت سریع حل کنند.

امام‌جمعه نهاوند بابیان اینکه راه‌حل سریع تحمل و رفع این مشکلات کم شدن فاصله مسئولین با مردم است، گفت: مردم اگر ببینند مسئولین دررفت و آمدشان و مخارجشان مثل مردم هستند راحت‌تر تحمل می‌کنند چراکه زمان جنگ نفت نبود اما از امام‌جمعه، فرماندار و مردم سرما را تحمل می‌کردند و بدون دغدغه علی‌رغم سختی‌های فراوان گذشت اما اگر مردم ببینند مسئولی زندگی اشرافی دارد جان به لب می‌شوند.

وی افزود: یکی از راه‌کارهای مبارزه با مشکلات اقتصادی ساده زیستی مسئولین است تا این مشکلات برای همه یکسان باشد.

حجت‌الاسلام مغیثی با تأکید بر لزوم ایجاد امید به آینده، گفت: ممکن است بگوید از چه راهی امید داشته باشیم و در پاسخ می‌توان گفت مردم ایران اسلامی ۴۰ سال است علی رقم وجود جنگ، تحریم، توطئه منافقین و فتنه‌های مختلف با توان خود و بهره‌گیری از روحیه جهادی با داشتن امید به آیند پیش رفتند و در صنایع و علوم مختلف جایگاه‌های برتری در دنیا را کسب کرده‌ایم حال اگر بخواهیم با الگوی ۴۰ ساله گذشته باقدرت عمل کنیم مطمئن باشید آینده‌ای بسیار بهتر در انتظار ایران اسلامی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه بیانه کام دوم انقلاب بر همین اساس است، گفت: چهل سال دوم یقیناً راحت‌تر پیش می‌رود اگر هدف‌گذاری‌ها درست باشد.

امام‌جمعه نهاوند ضمن تبریک انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه، گفت: انتصاب آیت‌الله رئیسی اقدامی مهم برای تحقق گام دوم انقلاب چراکه ایشان باروحیه انقلابی و مبارزه با فساد می‌تواند موفق عمل کند.

وی با تأکید بر اینکه مشکلات اقتصادی بخشی به خاطر تحریم است و بخش دیگر آن به علت دزدی‌ها، دست‌اندازی‌ها و فساد و مفسدین است، افزود: خوشبختانه تاکنون افراد دانه‌درشت دستگیرشده و میلیاردها پس گرفته‌شده است اما اگر قوه قضائی بخواهد در گام دوم انقلاب مؤثرتر از پیش عمل کند باید با دانه‌درشت‌ها و گردن‌کلفت‌های اقتصادی با شدت برخورد کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها