فرماندار ویژه ملایر گفت: نام و آوازه ملایر در حوزه انگور و مبل و منبت هم اکنون جهانی شده است و این برند می تواند بستری مناسب برای جذب گردشگر و رونق اقتصادی منطقه باشد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، فتحی با تاکید بر اینکه فعالان مبل و منبت و صنعتگران این هنر و صنعت باید برای جهانی شدن پای کار باشند اظهار داشت: به طور قطع حفظ و نگهداری عنوان های مهم شهر جهانی انگور و شهر ملی منبت بسیار سخت است و تمامی دستگاه‌ها و بخش‌ خصوصی باید در این زمینه تلاش کنند.
فرماندار ویژه ملایر ادامه داد: نام و آوازه این شهرستان در حوزه انگور و مبل و منبت هم اکنون جهانی شده است و این برند می تواند بستری مناسب برای جذب گردشگر و رونق اقتصادی منطقه باشد. 
فتحی ضمن تقدیر از زحمات مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری همدان بیان کرد: ملایر در نمایشگاهی که به تازگی در تهران برگزار شد، بسیار خوب درخشید و فعالیت چشمگیری داشت. 
وی گفت: غرفه های ملایر در این نمایشگاه با مشارکت فعال فرمانداری و شهرداری ملایر و دهیاران برپا شد و برخی از ظرفیت‌های این شهرستان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شد.
معاون استاندار همدان همچنین برپایی نمایشگاه دائمی مبل و منبت را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: ملایر نیاز به یک یا چند نمایشگاه دائمی مبل و منبت دارد و برای دایر کردن این نمایشگاه ‌ها باید بخش خصوصی نیز ورود پیدا کند. 
فتحی با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در ارایه تسهیلات افزود: دولت برای ایجاد نمایشگاه تسهیلات مناسبی را در اختیار سرمایه ‌گذاران قرار می دهد که باید از این شرایط به نحو مطلوب استفاده شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری همدان نیز ملایر را پس از همدان یکی از شهرستان های فعال در نمایشگاه تهران دانست و گفت: ظرفیت های ویژه ملایر به ویژه در حوزه مبل و منبت و صنایع دستی باید معرفی شود.
علی مالمیر ایام نوروز را بهترین فرصت برای معرفی این ظرفیت منحصر به فرد دانست و افزود: ملایر شهر ملی منبت است و این ‌یک افتخار برای استان همدان است و تمام تلاش ما برای جهانی شدن این صنعت است.
وی با بیان اینکه تغییرات و نتایج پس از ثبت ملی منبت ملایر باید بررسی شود، بر لزوم ایجاد و نصب اِلمان های مبل و منبت در این شهر تاکید کرد و ادامه داد: مسافران و گردشگران پس از ورود به شهر ملی منبت باید این تفاوت را احساس کنند که ملایر با دیگر شهرها در حوزه منبت تفاوت اساسی دارد و در این زمینه باید تلاش بیشتری صورت گیرد.
مالمیر تاکید کرد: برای ایجاد نشاط در ایام نوروز در چارچوب خدمات سفر، باید تلاش شود تا آیین‌ ها و بازی ‌های بومی و محلی در هر منطقه‌ ای احیا شود.