مدیرکل دامپزشکی همدان گفت: محموله مرغ منجمد که از استان های شمالی به همدان بارگیری شده بود در محل بارگیری فاسد بوده که صحت این موضوع در حال بررسی است.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمد رضا رسولی اظهار داشت: بازرسان این اداره کل با انجام نظارت های بهداشتی از مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی، با هر گونه تخلف بهداشتی در این خصوص به شدت برخورد می کنند.
وی با بیان اینکه نظارت بر سلامت فرآورده دامی و صحت عرضه آن به بازار مصرف از اهم وظایف اداره کل دامپزشکی است افزود: این میزان مرغ منجمد فاسد دارای بار میکروبی بالایی بوده که با دستور مقام قضایی معدوم شد.
مدیرکل دامپزشکی همدان احتمال داد محموله مرغ منجمد که از استانهای شمالی به همدان بارگیری شده بود در محل بارگیری فاسد بوده که صحت این موضوع در حال بررسی است.
رسولی با یادآوری اینکه هفته گذشته در بازرسی های انجام شده یک واحد مرغداری 39 هزار قطعه ای نیز معدوم شد ادامه داد: مرغ های این واحد دچار بیماری تنفسی بودند که به منظور جلوگیری از انتقال بیماری به سایر مرغداری ها پاکسازی و معدوم شدند.
گفتنی است؛ 581 واحد مرغداری گوشتی، تخم‌گذار و مادر در استان همدان فعالیت می‌کنند که از این تعداد 520 واحد مرغداری‌های گوشتی است.