رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان اظهار داشت: در طرح یک مَن، یک درخت افراد می‌توانند با دادن سه و نیم کیلو کاغذ خشک و باطله به مراکز مدیریت پسماند شهرداری همدان یک اصله نهال و یا مواد شوینده دریافت کنند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سیبی اظهار داشت: در طرح یک مَن، یک درخت افراد می‌توانند با دادن سه و نیم کیلو کاغذ خشک و باطله به مراکز مدیریت پسماند شهرداری همدان یک اصله نهال و یا مواد شوینده دریافت کنند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان با اعلام اینکه امسال بیش از 15 هزار درخت برای محدوده جنگل کاری سایت دفن زباله مورد نیاز است، گفت: در صورت مساعد بودن وضع هوا در نظر داریم سه اتوبوس از دانش آموزان همدانی را به سایت پسماند برده و به صورت نمادین اقدام به درختکاری کنیم.

سیبی بیان کرد: امسال در کمپین "یک مَن، یک درخت" علاوه بر 15 کانکس سازمان مدیریت پسماند که در سطح شهر مستقر هستند، چهار مرکز خیریه نیز در این طرح مشارکت دارندتصریح کرد: عواید حاصل از این کمپین برای زنان بد سرپرست و کودکان بی سرپرست هزینه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه هدف از اجرای اینگونه طرح ها از سوی سازمان مدیریت پسماند تنها فرهنگ سازی در این حوزه است، ابراز کرد: درحقیقت نهال‌ها و دیگر اقلام شوینده‌ای که مردم با دادن کاغذهای خشک به مراکز ما دریافت می‌کنند، هدیه نوروزی ما به مردم است.

سیبی  اظهار داشت: امسال علاوه بر برنامه های روزانه در نظر داریم در 5 نقطه ویژه گردشگری همدان، 5 ماشین ویژه مربوط به حمل پسماند را مستقر کنیم تا علاوه بر مردم، مسافران و گردشگران نوروزی نیز با دادن پسماندهای خشک خود به این ماشین ها، اقلام فرهنگی، شوینده و غیره دریافت کنند.

وی تصریح کرد: علاوه بر اقدامات ذکر شده در 13 فروردین روز طبیعت نیز ماشین‌های حمل پسماند این سازمان در نقاط مختلف مستقر هستند تا پسماندهای مردم همچنین سبزه های آنها را دریافت کنند.