قنبری گفت: در حوزه آب و فاضلاب شهری در ابتدای پیروزی انقلاب 39.5 درصد شهرستان بهار به شبکه متصل بودند، اما اکنون صد درصد جمعیت شهری از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند هستند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان فرماندار بهار با اشاره به شاخص های مختلف پیشرفت شهرستان بیان کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، عملیات گازرسانی به این منطقه انجام نشده بود، اما اکنون 4 شهر و 67 روستای این شهرستان از نعمت گاز برخوردارند.

قنبری گفت: در حوزه آب و فاضلاب شهری هم در ابتدای پیروزی انقلاب 39.5 درصد شهرستان بهار به شبکه متصل بودند، اما اکنون صد درصد جمعیت شهری از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند هستند.

فرماندار بهار مطرح کرد: در بخش آب و فاضلاب روستایی هم تا سال 57 هیچ حرکتی انجام نشده بود، اما با تشکیل جهاد سازندگی، کار آب‌رسانی به مناطق محروم آغاز شد و با اقدامات انجام شده در سال های گذشته 72.42 درصد جمعیت روستایی شهرستان بهار از آب شرب سالم برخوردار شده‌اند.

قنبری افزود: با اشاره به وجود 47 هزار و 364 مشترک در حوزه برق هم گفت: در سال 57 این رقم تنها 3 هزار و 47 مورد بوده و 31 روستا برق داشتند، اما اکنون همه روستاهای شهرستان برق دارند.

وی اعلام کرد: در حوزه تلفن ثابت هم پیش از انقلاب هیچ شماره‌ای به شهرستان واگذار نشده بود، اما اکنون 39 هزار و 694 شماره تلفن ثابت در بهار وجود دارد و با پیشرفت فناوری 121 هزار و 878 خط تلفن همراه هم به متقاضیان واگذار شده است.

قنبری گفت: در بخش راه سازی هم 82 بزرگراه، 35 راه اصلی و 180 راه آسفالته روستایی در شهرستان بهار وجود داشته و برای تقویت کشاورزی هم اقدامات خوبی انجام شده است.

وی بیان کرد: اجرای شبکه آبیاری تحت فشار در 19 هزار هکتار زمین کشاورزی، ساخت 120 کانال آب رسانی کشاورزی در روستاه و ساخت 67 مورد صنایع تبدیلی و سردخانه با ظرفیت بیش از 600 هزار تن از مهم ترین اقدامات انجام شده در این زمینه به شمار می‌رود.

قنبری مطرح کرد: تولید محصولات کشاورزی، باغی و دام و طیور هم از 150 هزار تن سال 57 به 650 هزار تن در سال 97 افزایش یافته و اجرای کشت‌های مکانیزه با به کارگیری تجهیزات نوین هم از 450 هکتار به 50 هزار هکتار رسیده است.

فرماندار بهار با اشاره به شاخص‌های بهداشت و درمان این شهرستان هم افزود: بهار باوجود فاصله بسیار از مرکز استان تا پیش از سال 57 از داشتن بیمارستان دولتی محروم بود، اما ابتدا یک واحد 32 تختخوابی راه‌اندازی شده و در دهه فجر امسال هم بیمارستان 85 تختخوابی آیت ا... بهاری به بهره‌برداری رسید.

قنبری گفت: تعداد مراکز خدمات جامع سلامت هم از 5 به 15، خانه‌های بهداشت از 6 به 49 و پزشک عمومی از 6 به 28 رسیده و 21 پزشک متخصص هم در شهرستان وجود دارد.

وی بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم از ابتدای راه‌اندازی تاکنون 62 طرح هادی روستایی را اجرا، 5 هزار و 800 مسکن روستایی را مقاوم‌سازی و برای 11 هزار و 400 واحد مسکونی روستایی هم سند صادر کرده است.