دریس گفت: فضایی که به غرفه صمت اختصاص داده‌شده است متشکل از شرکت‌هایی مانند فیلتر سرکان، شوکت و ... است و سازمان صمت شرکت‌کنندگان در غرفه را بر اساس پارامترهای خاصی همچون: نوع کالای تولیدی، حجم کالای تولیدی، اشتغال‌زایی، برند بودن اجناس، صادرات و تخصصی بودن محصول آن‌ها انتخاب می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان رئیس روابط عمومی صمت همدان در گفتگو با خبرنگار موج در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب در پاسخ به این پرسش که چه معیاری به جهت انتخابِ شرکت‌کنندگان در غرفه صمت موردتوجه بوده است، گفت: فضایی که به غرفه صمت اختصاص داده‌شده است متشکل از شرکت‌هایی مانند فیلتر سرکان، شوکت و ... است و سازمان صمت شرکت‌کنندگان در غرفه را بر اساس پارامترهای خاصی همچون: نوع کالای تولیدی، حجم کالای تولیدی، اشتغال‌زایی، برند بودن اجناس، صادرات و تخصصی بودن محصول آن‌ها انتخاب می‌کند.

 حبیب چراغی کارشناس حاضر در فضای اختصاص یافته به فیلتر سرکان در غرفه صمت در گفتگو با خبرنگار موج می‌گوید: فیلتر سرکان سابقه تولیدی 50 ساله در کشور دارد و در تمامی خودروهای سبک و سنگین، ماشین‌آلات صنعتی، کشاورزی، راه‌سازی و کشتیرانی ارائه خدمات می‌کند.

وی بابیان اینکه این فیلتر ها به کشورهایی همچون مجارستان، رومانی و اوکراین و چند کشور دیگر صادر می‌شود، گفت: فیلتر سرکان 50 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده است.

چراغی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کالایی که در کشور تولید می‌شود نباید مشابه خارجی آن وارد شود، گفت: اکنون با توجه به اینکه شرکتی همچون سرکان که می‌تواند تقاضای داخلی را پاسخ دهد، چرا در شهرهای بزرگِ تهران و اصفهان شرکت‌هایی اقدام به واردات فیلترهای بی‌کیفیت چینی آن‌هم باقیمتی بالاتر می‌کنند؟

کارشناس شرکت شوکت در غرفه صمت در گفتگو با خبرنگار موج می‌گوید: این شرکت بخاری‌ای را تولید می‌کند که بدنه آن سرد و نسوز بوده، کاهش ۵۰ درصد مصرف گاز را به همراه دارد، دودکش آن دوجداره است که اکسیژن را از بیرون می‌گیرد و دی‌اکسید را خارج می‌کند.

وی افزود: بخاری تولیدی شوکت دارای سه حس‌گر است که اگر اکسیژن و دی‌اکسید کربن مخلوط شود بخاری خاموش می‌شود، اگر نشتی گاز پیش آید بخاری خودبه‌خود قطع می‌شود و اگر قطعی برق اتفاق بیفتد نیز به همین صورت و اگر به بخاری ضربه وارد شود نیز قطع می‌شود و این بخاری تولید داخل بوده و تنها سه شیر اصلی آن از آمریکا وارد می‌شود و قابل تنظیم با دمای محیط تا حداکثر ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.