قره گوزلو گفت: در غرفه جهاد کشاورزی استان همدان اطلاعات چهل‌ساله‌ آب‌وخاک، تولیدات گیاهی، ترویج تولیدات دامی، شیلات، مکانیزاسیون، حفظ نباتات، باغبانی و زراعت جمع‌بندی و منعکس‌شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، علیرضا قره گوزلو رئیس روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در گفتگو با خبرنگار موج در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب گفت: سازمان جهاد کشاورزی استان همدان همانند اداره‌های دیگر در این نمایشگاه به دنبال این است که گوشه‌ای از دستاوردهای 40 ساله را منعکس کند.

وی اظهار داشت: موضوعاتی که در این غرفه به نمایش گذاشته‌شده است می‌پردازد به حضور جهاد کشاورزی استان در دوران دفاع مقدس و عمران روستایی که خدمات به روستاها درزمینهٔ آب‌رسانی، جاده‌سازی، برق‌رسانی، فنی و صنایع روستایی را پوشش می دهد.

وی افزود: مبحث دیگر که در غرفه جهاد کشاورزی استان همدان موردتوجه قرارگرفته است مرتبط با آب‌وخاک است و همین‌طور اطلاعات چهل‌ساله‌ای که جمع‌بندی و منعکس‌شده است به‌صورت برنامه‌های آب‌وخاک، تولیدات گیاهی، ترویج تولیدات دامی، شیلات، مکانیزاسیون، حفظ نباتات، باغبانی و زراعت.

قرهگوزلو عنوان کرد: در این غرفه ادارات تابعه جهاد کشاورزی همچون تعاون روستایی، دامپزشکی، منابع طبیعی، شرکت خدمات حمایتی، مرکز تحقیقات کشاورزی و واحدهایی که جزو خانواده بزرگ جهاد کشاورزی استان همدان هستند، حضور دارند تا خدماتی را به کشاورزان و بهره‌برداران ارائه می‌شود را منعکس کنند.

رئیس روابط عمومی سارمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: تمامی افراد جامعه روز خود را با محصولات کشاورزی آغاز می‌کنند و این موضوع نشان از اهمیت این بخش در زندگی انسان‌ها دارد. بخش کشاورزی در سال ۵۷ قدرت تولید ۳۳ روز غذای کشور را داشته است اما اکنون با تلاش این بخش غذای کشور تا ۹۸ درصد تأمین می‌شود.

وی بابیان اینکه نهاده‌ها روبه کاهش است و افزایش مصرف آب متوجه کشاورزی است، گفت: سازمان جهاد کشاورزی به سمت بهره‌وری پیش رفته است و در این خصوص سیستم‌های آبیاری را به تجهیزات نوین مسلح کرده است، کشت‌های گلخانه‌ای را رواج می‌دهد و همین‌طور در این زمینه کلاس‌های آموزش ترویجی برگزار می‌کند.