خاکسار گفت: سفرهای داخلی ساز و کار مربوط به خود را دارند و برنامه‌ریزی سفرهای خارجی نیز باید بر روی اصول انجام گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علی خاکسار در افتتاح دفتر خدماتی مسافرتی عطار گشت در همدان با اشاره به اینکه هدف دفاتر خدماتی و مسافرتی «برنامه‌ریزی سفر» است تصریح کرد: سفرهای داخلی ساز و کار مربوط به خود را دارند و برنامه‌ریزی سفرهای خارجی نیز باید بر روی اصول انجام گیرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه اکثرا سفرهای خارجی برای آژانس‌ها درآمدزا هستند تاکید کرد: سفرهای داخلی علاوه بر سود برای آژانس‌های مسافرتی برای شهرهای دیگر کشور نیز منافع در بر دارد.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی ترویج سفر درون‌کشوری است اظهار کرد: با توجه به وضعیت سیاسی و اقتصادی که پیش‌آمده سفرهای داخلی بیشتری انجام می‌شود.

خاکسار با اشاره به اینکه بر تورهای ورودی به استان تاکید فراوان داریم افزود: علاوه بر اینکه باید سفر مردم همدان به نقاط کشور و دنیا را تسریع کنیم باید بتوانیم تورهایی برای همدان تعریف کنیم.

وی به کمک و همکاری و هم‌افزایی آژانس‌های مسافرتی تاکید کرد و گفت: دفاتر خدماتی مسافرتی به سمت چارتر کردن هواپیما و در آینده نزدیک خرید هواپیما دست یابند تا شاهد رشد گردشگری در استان باشیم.

مدیر دفتر خدماتی مسافرتی «عطارد گشت» نیز با بیان اینکه برای رونق صنعت گردشگری همدان باید به جذب تورهای ورودی اقدام کنیم اظهار کرد: در این دفتر 80 میلیون تومان سرمایه‌گذاری شده است.

احمد عطارد با اشاره به اشتغال زایی به صورت مستقیم برای سه نفر گفت: هدف از ایجاد این دفتر خدماتی مسافرتی شناساندن همدان به جامعه ایرانی است.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم تورهای ورودی بسیاری به استان همدان جذب کنیم و به عنوان اولین مقصد گردشگری در کشور شناخته شویم.