سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان همدان:

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان همدان گفت: اهدای تجهیزات کتابخانه‌ای به 44 کتابخانه در کانون فرهنگی و هنری مساجد استان 60 میلیون تومان هزینه در بر دارد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان همدان از اهدای تجهیزات کتابخانه‌ای به 44 کتابخانه در کانون فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد و گفت: برای اجرای این برنامه 60 میلیون تومان هزینه در بر دارد.

ناهیدی فرتصریح کرد: امروز دشمنان اسلام در تلاشند تا با تحریم و فشار اقتصادی ملت را در مقابل نظام قرار دهند، اما با رهبری مدبرانه رهبر معظم انقلاب همیشه دشمنان مایوس و ناکام مانده‌اند.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان همدان در بخش دیگری از سخنانش به برنامه‌های پیش بینی شده برای ایام الله دهه فجر اشاره کرد و گفت: امسال 6 هدف مهم در اجرای برنامه‌های دهه فجر پیگیری می‌شود.

ناهیدی فر به همزمانی دهه فجر و دهه فاطمیه اشاره کرد و افزود: باید در اجرای برنامه‌های جشن انقلاب توجه ویژه ای هم به حفظ حرمت ایام فاطمیه داشته باشیم.

وی از ایجاد شور و نشاط انقلابی و ناکام کردن دشمنان در پروژه نا امیدی ملت ایران یاد کرد و اظهار داشت: موج آفرینی در برنامه‌ها و تاثیرگذاری در جوانان دهه چهارم انقلاب از مهم‌ترین اهداف ما است.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان همدان گفت: تبیین دستاوردهای نظام به ویژه در حوزه قرآن، فرهنگ و ارزش‌های اسلامی توسط روحانیون، ائمه جماعت مساجد و سخنرانان مناسبت‌ها از دیگر اهداف ما در این دهه است.

ناهیدی فر ابراز کرد: یکی دیگر از مهم‌ترین اهداف ما توجه ویژه به نشر و ترویج برنامه‌های مناسبتی این ایام در فضای مجازی و بهرهمندی از این تهدید به عنوان یک فرصت مغتنم است.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های این دهه مربوط به رویداد بزرگ فعالان قرآنی مساجد است. این برنامه حاصل تفاهم نامه دارالقرآن بسیج و ستاد کانون مساجد است که برای اولین بار و به شکل سراسری برگزار می‌شود.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان همدان گفت: اجرای برنامه فعالان قرآنی مساجد با هدف فراهم کردن شرایط لازم انس با قرآن در مردم و ترویج مسجد محوری، انجام می‌شود.

ناهیدی فر از پویش حفظ سوره فجر و قرائت دسته جمعی این سوره بعد از نماز مغرب و عشا خبر دادو گفت: هدایایی هم برای برندگان این پویش مردمی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: 40 مسجد برگزیده در کشور مجری طرح این پویش قرآنی هستند و به برندگان این پویش هدایایی نظیر کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، مشهد مقدس و بن خرید کالای ایرانی اعطا می‌شود.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان همدان از برگزاری سیزدهمین مرحله مسابقات قرآنی خبر داد و گفت: امسال هم از نخستین روزهای دی ماه اطلاع رسانی و ثبت نام آن این مسابقه آغاز شده و در رده سنی 7 تا 16 سال و 16 تا 30 برگزار می‌شود.

ناهیدی فر با بیان اینکه رشته‌های رده سنی 7 تا 16 سال مربوط به قرائت، ترتیل، حفظ جزء سی ، اذان و اقامه و تصحیح قرائت حمد و سوره است، اظهار داشت: تاکنون یک هزار و 106 نفر در بخش‌های مختلف مسابقه بزرگ قرآنی نام نویسی کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه برگزیدگان مسابقه قرآنی به مرحله استانی و کشوری راه می‌یابند، ابراز کرد: 12 میلیون تومان هزینه برای بخش های مختلف این مسابقه پی‌ بینی شده است.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان همدان گفت: سرود 40 هزار نفری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با عنوان سرود انقلاب در سراسر کشور برگزار می‌شود.

ناهیدی فر به اجرای سرود انقلابی در همدان اشاره کرد و گفت: یک هزار نفر برای اجرای این برنامه پیش بینی شده که 500 نفر از این اعضا به شکل متمرکز در مصلی نماز جمعه استان همدان اجرای زنده خواهند داشت.

وی با بیان اینکه در طرح هر مسجد یک خبرنگار 50 نفر شرکت کردند، ابراز کرد: برای 35 نفر از آموزش فشرده و یک روزه آشنایی با خبر و خبر نویسی برگزار شده است.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان همدان از اهدای تجهیزات کتابخانه‌ای به 44 کتابخانه در کانون فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد و گفت: برای اجرای این برنامه 60 میلیون تومان هزینه در بر دارد.

ناهیدی فر از اهدای کتاب به کتابخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خبر داد و افزود: 3 هزار جلد کتاب به ارزش 45 میلیون تومان در ایام الله دهه فجر به کانون‌ها اهدا می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها