موج

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان:

خود کشاورزان نیز به این امر پی بردند که باید از آب به درستی استفاده کرد و بر این اساس اکنون گلخانه‌های خوبی در مقیاس های بالا در همدان در حال اجرا است و نیاز است تا با اجرای سیستم آبیاری نوین، الگوی کشت، کشاورزی حفاظتی و کشت نشا بهترین بهره برداری انجام گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، رضوانی جلال  در جلسه سیاست‌گذاری بخش کشاورزی بیان کرد: 115 هزار نفر بهره‌بردار در استان همدان حضور دارند ضمن اینکه 500 تشکل، تعاونی و شرکت‌های روستایی و دانش بنیان در بخش کشاورزی همدان فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه در همدان 26 درصد اشتغال به کشاورزی مربوط است افزود: 29 درصد ارزش افزوده استان در بخش کشاورزی است و با توجه به محدودیت‌های بخش تولید، با حضور کشاورزان پیشرو در همدان که از سرمایه های این بخش هستند، امسال نیز 6 کشاورز برتر در کشور از همدان انتخاب شد به دنبال تامین امنیت غذایی مردم هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه در سطح استان باید فضای رقابتی برای جذب منابع در حوزه اشتغال‌زایی و روستایی ایجاد شود گفت: در این زمینه بیش از سهمیه تعیین شده پرونده در بخش کشاورزی به بانک ها معرفی کرده ایم.

وی با اشاره به وضعیت گلخانه‌ها در همدان عنوان کرد: خود کشاورزان نیز به این امر پی بردند که باید از آب به درستی استفاده کرد و بر این اساس اکنون گلخانه‌های خوبی در مقیاس های بالا در همدان در حال اجرا است و عملیات اجرایی آنها شروع شده است.

وی افزایش بهره‌وری را یکی از مقوله‌های مهم در بخش کشاورزی دانست و گفت: این نیاز به این دارد که بتوانیم از داده‌های بخش کشاورزی به خوبی استفاده کنیم، یکی از نهاده‌ها در حوزه کشاورزی آب است و با توجه به مشکلات این حوزه نیاز است تا با اجرای سیستم آبیاری نوین، الگوی کشت، کشاورزی حفاظتی و کشت نشا بهترین استفاده انجام گیرد.

رضوانی جلال اعلام کرد: سازمان جهاد کشاورزی و زیرمجموعه و ادارات کل به دنبال تحقق سیاست‌های دولت هستند و به طور قطع با تمام توان وارد عمل شده تا به اهداف برنامه‌های بلند مدت دست یابیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها