مریم عزیزی مطرح کرد؛

تولد اولین نوزاد بارداری از طریق IVF مرکز ناباوری دانشگاه علوم پزشکی هرمز گان واقع در مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم(ص) بندرعباس با موفقیت به انجام رسید.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مریم عزیزی متخصص زنان و فلوشیپ نازایی مرکز ناباروری دانشگاه علوم پزشکی هرمز با بیان اینکه این اولین مورد از تولد از طریق بارداری با IVF   پس از راه اندازی این مرکز در مجتمع پیامبر اعظم(ص) است، گفت: بیمار خانم ۳۴ ساله ای که 13 سال پیش ازدواج کرده بود و حدود پنج سال سابقه نازایی داشته است.

گفتنی است؛ این تولد در  صبحگاه ۲۸ شهریورماه در بیمارستان دولتی خلیج فارس بندرعباس انجام شد.

عزیزی با اشاره به اینکه ivf یکی از روش های پیشرفته در درمان نازایی در مواردی که به روش های معمول جواب نمی دهد، گفت:  برای درمان نازایی روش های درمان مختلفی داریم که بر اساس شرایط بیمار از درمان های اولیه به سمت درمان های پیشرفته تر می رویم.

این متخصص زنان و فلوشیپ نازایی در ادامه، افزود: این بیمار حدود ۵ سال نازایی داشت که به روش‌های معمول مثل IUI  و روش های دیگر جواب نداده بود و نهایتاً با استفاده از IVF در مرکز ناباروری دانشگاه علوم پزشکی موفق به بارداری شد که خوشبختانه با موفقیت به انجام  و نوزاد پسر با سلامت کامل متولد شد.

عزیزی با اشاره به اینکه مرکز نازایی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان واقع در مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم(ص) است که حدود ده ماه است راه اندازی شده و خدمات درمان نازایی به زوج‌های نابارور را با تعرفه دولتی ارائه می دهد، گفت: در این مرکز  برای تمامی بیماران ۸۵ درصد هزینه‌ ها به صورت رایگان انجام می شود همچنین  و در مورد بعضی از بیمارانی که تحت پوشش  بیمه کمیته امداد یا سازمان بهزیستی هستند تمامی هزینه ها رایگان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها