رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بندرعباس با اشاره به فراهم‌سازی پارکینگ جهت پارک حدود 500 دستگاه خودرو در محل کشتارگاه، اضافه کرد: به شهروندان توصیه می‌شود، خارج از مرکز عرضه دام زنده شهرداری، اقدام به خرید یا ذبح قربانی، نکنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی عامری با بیان اینکه این سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بندرعباس در روز عید سعید قربان مانند سال‌های گذشته، به‌طور کامل آماده خدمات‌رسانی به شهروندان است، گفت: تمامی تمهیدات لازم ویژه این روز اندیشیده شده است.

وی با اشاره به اینکه در راستای سامان‌بخشی هرچه بیشتر، مدیریت و جلوگیری از بروز مشکلات بهداشتی و اجتماعی، بهتر است ذبح گوسفند در سطح شهر انجام نشود، گفت: در روز عید سعید قربان 40 قصاب آماده ذبح گوسفندان قربانی هستند که این افراد از اداره کل دامپزشکی استان تأییدیه دارند.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بندرعباس در ادامه سخنانش از استقرار 15 ناظر بهداشتی در دو شیفت و همچنین استقرار ناظر شرعی در محل کشتارگاه به‌منظور خدمات‌رسانی بهتر در عید قربان خبر داد و تصریح کرد: در این روز، از ساعت چهار صبح تا هفت شب خدمات‌ عرضه و کشتار دام انجام می‌شود.

این مقام مسئول بیان کرد: علاوه بر این افراد، 30 نفر از کارکنان سازمان نیز به‌عنوان ناظر بر ارائه خدمات و کمک‌رسانی به مردم در کشتارگاه بندرعباس مستقر می‌شوند.

وی با اشاره به فراهم‌سازی پارکینگ جهت پارک حدود 500 دستگاه خودرو در محل کشتارگاه، اضافه کرد: به شهروندان توصیه می‌شود، خارج از مرکز عرضه دام زنده شهرداری، اقدام به خرید یا ذبح قربانی، نکنند.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بندرعباس گفت: غرفه انتظار نیز برای مراجعه‌کنندگان به کشتارگاه در نظر گرفته‌شده و همچنین کلاه، دستکش، روکش کفش، پلاستیک و سایر اقلام بهداشتی و موردنیاز شهروندان در این محل به‌صورت رایگان در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار می‌گیرد.

عامری افزود: سال گذشته در روز عید قربان، بیش از 750 رأس دام قربانی شده که این رقم با میزان کشتار حدود دو ماه در این مرکز برابری می‌کند.

وی در انتها نیز عنوان کرد: با هماهنگی صورت گرفته و به‌منظور پیشگیری و اقدام به‌موقع در مواقع نیاز، اورژانس و نیروی انتظامی نیز در روز عید سعید قربان در محل کشتارگاه مستقر می‌شوند.