تازه‌ترین اثر ایرج اعتمادی "جعبه سیاه زیست بوم خلیج فارس" نویسنده و روزنامه‌نگار هرمزگانی از سوی انتشارات فرهنگستان ادب منتشر و در آستانه روز خبرنگار رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، "جعبه سیاه زیست بوم خلیج فارس" تازه‌ترین اثر "ایرج اعتمادی" نویسنده و روزنامه‌نگار هرمزگانی است که از سوی انتشارات فرهنگستان ادب منتشر و در آستانه روز خبرنگار رونمایی می‌شود.

این کتاب مجموعه‌ای از گفت‌وگوها و گزارش‌های تحلیلی زیست محیطی است که بین سال‌های 96 تا 98 در رسانه‌های محلی و خبرگزاری‌ها منتشر شده است.

 "ایرج اعتمادی" روزنامه‌نگار هرمزگانی، دغدغه‌های زیست محیطی‌اش را با گزارش‌های تحلیلی در گفت‌وگو با صاحب‌نظران مسائل محیط زیست دنبال کرده است و مجموعه‌ای ارزشمند از راهکار‌های حفاظتی، بحران‌ها و چالش‌های محیط زیست خلیج فارس را به مخاطب ارائه می‌دهد.

اعتمادی در این کتاب با نگاهی به دغدغه‌های صیادان محلی منطقه جنوب به ویژه هرمزگان، وضعیت محیط زیست منطقه را در گفت‌وگو با متخصصان این حوزه آسیب شناسی کرده و راهکارهای لازم برای حفاظت از منابع و ذخایر دریایی به تصمیم گیران و دغدغه‌مندان محیط زیست ارائه داده است.

اعتمادی امیدوار است، این کتاب بتواند به تصمیم‌گیران و مدیران اجرایی کشور و استان در اجرای طرح‌های زیست محیطی و به ویژه توسعه دریا محور کمک کند.

در بخش‌هایی از این کتاب به ژئوپارک جهانی قشم و چگونگی شکل‌گیری ایده‌های اولیه تاسیس ژئوپارک در قشم پرداخته شده که پس از طی مراحل پیچیده‌ای، امروز به عنوان یک ژئوپارک جهانی در دنیا مطرح است.

این کتاب با تیراژ 2000 نسخه، در 210 صفحه رقعی با تصاویر رنگی، به قیمت 35 هزار تومان مردادماه امسال روانه بازار کتاب می‌شود.

گفتنی است؛ از ایرج اعتمادی روزنامه نگار، پژوهشگر و نویسنده هرمزگانی ساکن جزیره قشم در سال‌های اخیر، کتاب‌های جزیره بدون روتوش، طنز 1400 و رمان پسر ناخدا ابراهیم، با محوریت سبک زندگی و مسایل اجتماعی و زیستی ساحل نشینان منطقه خلیج فارس منتشر شده است.