اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه موفق به اخذ گواهینامه استانداردهای سیستم مدیریت یکپارچه ویرایش جدید شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، قاسم عسکری نسب گفت: طی ممیزی نهایی از طرف شرکت مرزبان کیفیت ( IMQ) ایتالیا، اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه موفق به اخذ گواهینامه استانداردهای سیستم مدیریت یکپارچه ویرایش جدید در بخش‌های مختلف پس از احراز شایستگی لازم، به‌واسطه رعایت الزامات برای سه سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2015، سیستم مدیریت زیست محیطی ISO14001:2015 و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS 18001:2007 برای یک دوره سه ساله شد.

عسکری نسب در مراسم اختتامیه اخذ گواهینامه ضمن تبریک به همکاران خود تصریح کرد: این بندر از اوایل سال 97 بهبود مستمر فرآیندها را سرلوحه کارخود قرار داد که پس از برگزاری دوره‌های آموزشی و ممیزی داخلی و با اعتقاد راسخ به وظیفه خود در ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان، ارتقاء ایمنی بندر و سلامت کارکنان و حفظ محیط زیست در تیر ماه سال 98 موفق به اخذ گواهی استاندارد سیستم مدیریت یکپارچه ویرایش جدید شد.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه به حرکت هدفمند این بندر در مسیر دستیابی به کیفیت برتر در ارائه فعالیت‌های بندری به‌ ویژه افزایش کیفیت و کمیت عملیات تخلیه و بارگیری کالا اشاره کرد و کنترل بیشتر فعالیت‌های بندری و به ویژه توانمند‌سازی نیروی انسانی و ارائه خدمات بهتر به دریانوردان و صاحبان کالا در غرب استان هرمزگان را از جمله مزایای انجام این مهم دانست.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه همچنین از انجام ممیزی و ارزیابی عملکرد آتش‌نشانی و مرکز HSE این مجموعه بندری زیر نظر کارشناسان سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد.

وی انجام ممیزی را از جمله راهکارهای بهبود بهره وری و توسعه بنادر دانست و گفت: کارشناسان HSE در طول یکسال گذشته تلاش نموده اند تا با کنترل تمامی بخش‌های اداری و عملیاتی، ایمنی و بهداشت محیط زیست بندرلنگه را ارتقاء بخشند.

به گفته عسکری نسب در این ممیزی، تمامی شاخص‌های عملکردی HSE و آتش نشانی مطابق با استاندارد های ISO9001:2015 و ISO14001:2015 و OHSAS 18001:2007 مورد پایش و ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: طی این برنامه دو روزه ضمن بررسی دقیق مستندات، محوطه‌های عملیاتی بندر نیز مورد بازدید میدانی قرار گرفت و همزمان مانور مقابله با جامدات و مایعات قابل اشتعال نیز با هدف بررسی و ارزیابی شاخص‌های ایمنی و آتش نشانی برگزار شد.

کارشناسان ممیزین از طرف شرکت مرزبان کیفیت ( IMQ) ایتالیا ضمن اشاره به اهمیت بندرلنگه از ممیزی این دوره ابراز خرسندی کردند و اقدامات صورت گرفته، تعهدات مدیریتی، جلسات بازنگری مدیریت و کلیه اقدامات انجام شده در امور دریایی و بندری، محیط زیست دریایی، HSE و تضمین کیفیت را نقطه قوت این دوره برشمردند.