مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع و گردشگری هرمزگان گفت : تمام تلاش ما این است اگر شرایط در میناب مهیا باشد قطعا سال آینده این جشنواره به صورت یک رویداد ملی برگزار خواهد شد.

رضا برومند در گفتگو اختصاصی با خبرگزاری موج هرمزگان در خصوص برگزاری جشنواره انبه و گل یاسمین میناب عنوان کرد: تلاش ما این است که این رویداد رخ بدهد.

وی اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری هرمزگان بتواند این جشنواره را زیر پوشش برده و کار ثبت آن نیز انجام شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت : امسال هفت رویداد ملی در کشور برگزار خواهد شد که خوشبختانه جشنواره غذاهای دریایی در این استان خواهد بود.

وی تصریح کرد : هرچند اعتقاد داریم جشنواره انبه و یاسمین گل میناب می‌تواند از جشنواره‌هایی باشد که در سطح ملی برگزار شود، می‌تواند از جایگاه بهتری برخودار باشد.

رضا برومند ادامه داد: نوع جشنواره و موضوع آن خاص شهرستان میناب است و در هیچ جای کشور یافت نخواهد شد.

وی با اشاره به این‌که این رویداد می‌تواند به عنوان یک رویداد ویژه مطرح شود اظهار کرد: تمام تلاش ما این است اگر شرایط در شهرستان میناب مهیا باشد قطعا سال آینده این جشنواره را به صورت یک رویداد ملی برگزار خواهیم کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان در خصوص ثبت ملی جشنواره انبه و یاسمین گل میناب گفت : در نشستی که با دبیر جشنواره داشته‌ایم اطلاعات لازم جمع آوری شده و حوزه معاونت گردشگری استان در تهران این موضوع را دنبال خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه از دو هفته قبل به این موضوع ورود پیدا کردیم گفت: با توجه به تماس‌های علاقه‌مندان به حوزه گردشگری در میناب که این جشنواره نیز برگزار شود ما هم نیز در این خصوص مکاتبات لازم را نیز انجام داده ایم.

حمایت مجتمع‌های گردشگری از خبرنگاران و فعالین رسانه ای در میناب

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان در خصوص حمایت مجتمع های گردشگری از خبرنگاران و فعالین رسانه ای در میناب گفت: در نشستی که در میناب خواهیم داشت این موضوع را مطرح و دنبال خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: شهر میناب علی‌رغم این‌که دومین شهر استان هرمزگان است از لحاظ مجتمع‌ها و تاسیسات گردشگری فاصله زیادی با برخی از شهر‌های استان حتی سیریک دارد، به طبع هرچه تاسیسات گردشگری کمتر باشد فضای رقابت کمتر خواهد بود و کمتر از فضای اطلاع رسانی استفاده خواهد شد.

به گزارش موج، جشنواره شکرگزاری انبه و یاسمین گل میناب از یکم لغایت سوم مرداد ماه در شهرستان میناب برگزار خواهد شد.