استاندار هرمزگانوی احداث راه را نیاز اساسی شهرستان بشاگرد دانست و اظهار داشت: احداث راه مناسب کلید توسعه و حل مشکلات بشاگرد است که از قبل آن طرح های بزرگی در این شهرستان رقم می خورد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  فریدون همتی در جمع مردم روستای جکدان شهرستان بشاگرد، عنوان کرد: حرکت جهادی برای آبادانی و توسعه شهرستان بشاگرد با قوت در حال پیگیری و انجام است.

وی آبرسانی از سد جگین به شهرستان بشاگرد را یکی از مهم‌ترین و اثر بخش ترین پروژه‌های در حال اجرا در این شهرستان دانست و افزود: برای این طرح بزرگ بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که با ایجاد ایستگاه های پمپاژ آب را به مناطق مختلف شهرستان بشاگرد منتقل خواهد نمود.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: دیگر پروژه مهم این شهرستان آبرسانی از سد سهران به ۵۵ روستای شهرستان بشاگرد است که موجب تأمین آب شرب پایدار و بهداشتی برای این روستاها خواهد شد.

همتی در ادامه به طرح های آبخیزداری در این شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به اقلیم و شرایط منطقه ای این شهرستان، ایجاد سازه ها و سدهای آبخیزداری برای شهرستان بشاگرد به طور ویژه در دستور کار قرار دارد و سال گذشته نیز این طرح ها در مناطق مختلف این شهرستان به اجرا در آمد.

وی احداث راه را نیاز اساسی برای شهرستان بشاگرد دانست و اظهار داشت: احداث راه مناسب کلید توسعه و حل مشکلات بشاگرد است که از قبل آن طرح های بزرگی در این شهرستان رقم می خورد.

همتی بیان کرد: برای ایجاد راه های مناسب در شهرستان بشاگرد تمرکز و برنامه ریزی ویژه ای صورت می‌گیرد و اعتبارات مناسبی به آن اختصاص خواهد یافت.

وی بر لزوم ایجاد یک راه اصلی مناسب و استاندارد از میناب تا شهر سردشت بشاگرد و به روستاهای این شهرستان تاکید کرد.

استاندار هرمزگان همچنین به مدیران مربوطه دستور داد تا مشکلات تلفن و اینترنت در روستاهای شهرستان بشاگرد را رفع کنند و بر لزوم رفع مشکل دسترسی مردم به اینترنت در روستای جکدان تا هفته دولت سال جاری تاکید کرد.

وی با اشاره به طرح وزارت کشور برای اجرای برنامه‌های محرومیت زدایی ویژه در ۳۱ شهرستان در سطح کشور، تصریح کرد: در این راستا در هر استان یک شهرستان انتخاب شده که در هرمزگان نیز ما شهرستان بشاگرد را برای این کار معرفی کردیم تا در سطح ملی مورد توجه ویژه قرار گیرد و با اجرای برنامه های ویژه و اختصاص اعتبارات مطلوب شاخص های توسعه در آن ارتقا یابد.