امام جمعه میناب در خطبه‌های نماز عید فطر با تاکید بر اینکه مسئولان باید بر مشکلات مردم تمرکز کنند، گفت: هیچ گونه فرار از مسئولیتی پذیرفته نیست.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت السلام و المسلمین میزرا حسین معتمدی‌فر در خطبه‌های نماز عید سعید فطر ضمن تبریک این روز مبارک عنوان کرد: روز عید فطر روز بازگشت به فطرت الهی است.

وی گفت: در شکرگذاری، معصیت، افراط و تفریط وجود ندارد.

امام جمعه میناب در ادامه سخنان خود با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در حرم امام خمینی افزود: بیت الغزل صحبت‌های ایشان یک کلام بود که خط مقاومت  و پافشاری، برابر جبهه استکبار است.

معتمدی‌فر اظهار کرد: مخاطب فرمایشات مقام معظم رهبری تنها سران سه قوه نیستند، بلکه مسئولین دولتی و اجرایی موظف هستند که فرمایشات ایشان را در استان‌ها، شهرها و روستاهای خودشان عملیاتی کنند.

وی گفت: اینطور نیست که اگر شهری مثل میناب از پایتخت دور باشد بگویند منظور آقا ما نیستیم، همه کسانی که در جمهوری اسلامی به نحوی از امکانات دولتی و بیت‌المال استفاده می‌کنند مخاطب فرمایشات ایشان است.

امام جمعه میناب در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: از جوانی که در زباله دان به دنبال ارتزاق است چه چهره خوانی دارید.

معتمدی‌فر ادامه داد: از چهره زن و مرد محترمی که رزق و روزی خودشان را در سطل زباله جست‌و‌جو می‌کنند چه می‌خوانید؛ مسئولان باید روی مشکلات عمده مملکت تمرکز کنند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی جامعه گفت: مسئولان باید روی رونق تولید، ارزش پول ملی، بهبود فضای کسب و کار، توقف خام فروشی و بریدن دست مفسدان اقتصادی تمرکز کنند.

امام جمعه میناب عنوان کرد: میناب از بهم ریختگی برخی از ادارات بیکار و همچنین بی برنامگی و معطل ماندن پروژه‌ها رنج می‌برد.

معتمدی فر در بخش دیگری از سخنان خود با گله‌مندی از وضعیت نامطلوب جاده‌های روستایی در شهرستان میناب گفت: جاده میناب به شهر هشتبندی تا دوراهی، جاده اسلام آباد به بخش بنذرک و جاده روستای حکمی به تیاب وضعیت مناسبی ندارد.

وی‌ادامه داد: تا کی باید تنها وعده بدهی و  از این جاده‌ها کشته جمع کنیم.

امام جمعه میناب در ادامه با اشاره به اینکه چند سال است که احداث این جاده ها در حد وعده بوده است اظهار کرد: مسئولین استانی و شهرستان در رابطه با این سه جاه مرگ مسئول هستند، بروید به داد مردم برسید.

معتمدی فر عنوان کرد: به مشکلات معیشتی مردم و اوضاع و احوال آنها توجه کنید.

وی در پایان افزود:هیچ توجیهی برای فرار از مسئولیت و پاسخگو نبودن از احدی پذیرفته نیست.