نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان خطاب به دانشجویان و روسای دانشگاه‌های این استان گفت: در میان سخنانتان متوجه شدم که می‌خواهید از طریق بلندگوی نماز جمعه به تخریب یا تشویق گروهی خاص بپردازم اما باید بدانید که نماز جمعه سنگر عبادت است و جای فحاشی نبوده و نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی شب گذشته (27 اردیبهشت‌ماه) در دیدار با دانشجویان و روسای دانشگاه‌های استان هرمزگان با بیان اینکه نه چپی هستم و نه راستی، این چپی و راستی بودن یک بازی سیاسی است که راه انداخته‌اند، گفت: هرچه مقام معظم رهبری بگویند به آن عمل می‌کنم و وابسته به جناح خاصی نیستم.

وی افزود: در میان سخنانتان متوجه شدم که می‌خواهید از طریق بلندگوی نماز جمعه به تخریب یا تشویق گروهی خاص بپردازم اما باید بدانید که نماز جمعه سنگر عبادت است و جای فحاشی نبوده و نخواهد بود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه صحبت‌ها و گلایه‌های دانشجویان تنها و تنها از روی دلسوزی است و نه تخریب، ادامه داد: تمامی مطالب گفته‌شده به دلیل اعتقاد قوی و انگیزه بالای شما دانشجویان برای پیشرفت کشور است.

نعیم آبادی با بیان اینکه من مسئولیت اجرایی ندارم و تنها می‌توانم گوش شنوا و زبان گویای شما برای مسئولان باشم، تصریح کرد: بارها گفتم پول مسجد را بدهند اما مگر کسی به حرف من گوش کرد که حالا گوش دهند؟ من خود نیز توان مالی ندارم اما اگر به‌اندازه‌ای بود که می‌توانستم مشکلات شما را حل کنم قطعاً اولویت با فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها بود.

امام‌جمعه بندرعباس با بیان اینکه ضیافت افطاری که امشب برایتان فراهم‌شده است نه از بیت‌المال و نه از حساب شخصی من است بلکه به کمک خیرین این سفره گسترانیده شد تا فرصتی باشد برای دیدار و شنیدن مشکلات و نظرات شما، افزود: تا چندی پیش ماهانه ۸۰ هزارتومانی می‌گرفتم که اخیراً مقام معظم رهبری آن را به ۱۰۰ هزار تومان رسانده است. مخارج زندگی را از طریق منبر رفتن در خارج از استان، نوشتن کتاب و کمی از وجوهات شرعی که تمامی مراجع در حد زندگی معمولی به من اجازه داده‌اند، استفاده می‌کنم.

وی بیان کرد: مختصر وجوهاتی که به من داده می‌شود برای رفع نیازهای ۵۰۰ نفر طلبه‌ام و همچنین صرف رفع مشکلات فقرایی که به دفترم می‌آیند و طلب کمک می‌کنند، می‌شود؛ البته از این منظر تنها من دارای چنین شرایطی نبوده و تمامی ائمه جمعه دارای وضعیتی مشابه هستند.

امام‌جمعه بندرعباس با بیان اینکه دانشجویان نیز مانند سایر مردم می‌توانند با مراجعه به دفترم برای دیدار وقت بگیرند، عنوان کرد: من به دیدار شما نیامدم، شما چرا این مشکلات را زودتر به من نگفته‌اید و به دیدارم نیامده‌اید.

نعیم آبادی تصریح کرد: من بحث سیاسی را از این هفته از بیانیه گام دوم انقلاب شروع کردم که ماه‌ها آن را ادامه خواهم داد؛ پیش‌ازاین بیانیه نیز بحث‌های سیاسی زیادی داشته‌ام اما موضع ام را اعلام نخواهم کرد تا مقام معظم رهبری سخن بگویند و پس‌ازآن من نیز به آن عمل می‌کنم.

امام‌جمعه بندرعباس ادامه داد: معتقدم که استاندار باید مستقل عمل کند و ما از او فقط کار می‌خواهیم. کسی به حرف من گوش نمی‌کند، پولی که برای مسجد تعیین‌شده بود را ندادند و آبروی مسجد را بردند و باز هم داد من به‌جایی نرسید.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه مشکلات شما را در خطبه و در جاهای دیگر مؤثر بیان خواهم کرد، افزود: سیاهه‌ای که به من دادید و اکنون در دست من است را چرا پیش‌ازاین به دستم نرسانده‌اید؟ در خدمت مکتب هستم زیرا رسالت من این است و برای حمایت از آن آمده‌ام.