امام‌جمعه‌ی اهل سنت بندرلنگه گفت: ملت ایران با وحدت کلمه، یکپارچگی و انسجام همراه با ندای الله و اکبر انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، شیخ «محمد صدیق بهجت» با اشاره به آغاز دهه مبارک فجر و بیان اینکه ملت ایران با وحدت کلمه، یکپارچگی و انسجام همراه با ندای الله و اکبر انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند، افزود: این انقلاب به‌آسانی به پیروزی نرسیده؛ آحاد مردم از ظلم و ستم رژیم پهلوی به ستوه آمده بودند و با راهنمایی‌های امام راحل این انقلاب از سال 1342 آغاز شد تا اینکه در 22 بهمن‌ماه سال 1357 به پیروزی رسید.

وی بابیان اینکه در رژیم گذشته ظلم و ستم، فساد و فحشا و بی‌حجابی در جامعه بیداد می‌کرد، تصریح کرد: در رژیم گذشته فقط در شهرهای بزرگ، طرح‌های عمرانی صورت می‌گرفت؛ اما در روستاها خبری از اجرای این طرح‌ها نبود و مردم روستاها ازنظر آب آشامیدنی، راه، برق، خانه بهداشت و دیگر مایحتاج‌ خود در مضیقه بودند.

امام‌جمعه‌ی اهل سنت بندرلنگه در بخش دیگری از خطبه نماز جمعه به حدیثی از پیامبر اسلام (ص) اشاره کرد و گفت: دین مبین اسلام دین زور نیست بلکه دین اکرام، برابری و مساوات است پس ما باید خداترس باشیم، تقوا پیشه کنیم و خدا را همیشه در نظر داشته باشیم.

بهجت با اشاره به اینکه تمام اعمال ما زیر ذره‌بین خداست، اضافه کرد: اگر مسلمانان جهان یکپارچه و متحد باشند هیچ دشمنی نمی‌تواند به آن‌ها تعرض کند در بعضی از کشورهای اسلامی فرمان خدا نادیده گرفته می‌شود و همین امر باعث شده که کشورهای غربی بر مسلمانان غلبه کنند.

وی تأکید کرد: باید همیشه آگاه، هوشیار و بیدارباشیم و دسیسه‌های دشمنان را به خودشان بازگردانیم.

خطیب جمعه‌ی اهل سنت بندرلنگه در پایان به کاستی‌هایی که در بندرلنگه وجود دارد اشاره نمود و افزود: ما با استقامت و پایداری می‌توانیم بر تمام این مشکلات و کاستی‌ها فائق آییم همان‌طوری که در طول 8 سال جنگ تحمیلی با سرفرازی میدان جنگ را به پیروزی تبدیل کردیم.