موج

امام جمعه اهل سنت بندرلنگه:

امام جمعه اهل سنت بندرلنگه گفت: رواج و نهادینه کردن حجاب نیازمند توجیهات منطقی، حرکت و رویه نرم است. با برخورد فیزیکی و زور و فشار نمی توان زنان را مجبور به استفاده حجاب کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، شیخ محمدصدیق بهجت خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه بندرلنگه باتاکید براینکه حجاب مانع پیشرفت زنان در جامعه نمی شود، گفت: براساس چه ادعایی زنانی که حجاب دارند از موفقیت و پیشرفت های اجتماعی و علمی جا می مانند؟

 امام جمعه اهل سنت بندرلنگه با اشاره به سنت بودن حجاب گفت: طبق تحقیقات به عمل آمده از سوی جامعه شناسان و کارشناسان در تمامی جوامع و ادیان به جز قبایل محدودی، نوعی حجاب از گذشته در دنیا وجود داشته،  اما در طول تاریخ این رسم و سنت چه از عمد یا غیرعمد کمرنگ شد.

 شیخ محمدصدیق بهجت کمرنگ شده حجاب میان پیروان یهود را تصمیم سران و بزرگان یهود دانست و گفت: حجاب از ارزنده ترین نمودهای فرهنگی، اجتماعی در تمدن ایرانی اسلامی است. که پیشینه حجاب در ایران به قبل از ورود اسلام می رسد.

امام جمعه اهل سنت بندرلنگه با تاکید بر اینکه حجاب و پوشش اسلامی یک امر فرهنگی است، خاطرنشان کرد: رواج و نهادینه کردن حجاب نیازمند توجیهات منطقی، حرکت و رویه نرم است. با برخورد فیزیکی و زور و فشار نمی توان زنان را مجبور به استفاده حجاب کرد ، این روش نه تنها مسیر رسیدن به هدف را منحرف می کند بلکه لجاجت و طغیان به همراه خواهد آورد.

  شیخ محمدصدیق بهجت با اشاره به اینکه دشمنان برای اینکه بتوانند عقاید جامعه را سست کنند مادام در حال سر دادن ندای بی حجابی هستند، تصریح کرد: دشمنان با تهیه ی برنامه های تبلیغاتی متفاوت در حال القا این هستند که حجاب مانع پیشرفت زن می شود. هدفشان گسترش و رواج بی بند و باری و بد حجابی  در جامعه ی اسلامی ما است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها