امام‌جمعه‌ی موقت اهل سنت بندرلنگه گفت: اگر امروز فردی ادعا کند که من پیامبر (ص) را خواب‌دیده‌ام این‌ها خرافات است و در ذهن و تخیل انسان‌هاست پس انسان‌ها تا قیام قیامت مدیون قرآن کریم هستند و کلام خدا چیزی نیست که منسوخ شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، شیخ «اسحاق محمدی» با برشمردن آیاتی از کلام‌الله مجید و بیان روایت‌هایی در رابطه با شخصیت پیامبر اسلام (ص) گفت: حضرت محمد (ص) دارای شخصیت ممتاز و الگویی برای مردم زمانه جهت پیشبرد اسلام ناب محمدی است.

امام‌جمعه‌ی موقت اهل سنت بندرلنگه با اشاره به کارشکنی منافقین و ایرادهایی که از پیامبر اسلام می‌گرفتند افزود: مردم آن زمان عنوان می‌کردند که پیامبر باید فرشته باشد نه اینکه مثل سایر انسان‌ها زندگی گند.

محمدی بابیان اینکه اگر خداوند پیامبر را به‌صورت ملک هم می‌فرستاد باز همین مردم ایراد می‌گرفتند، گفت: پس خداوند پیامبر را از جنس مردم آفرید تا راه رستگاری و عبودیت را به مردم نشان دهد.

 وی یادآور شد: پس بین انسان و انبیا باید یک خط قرمز باشد تا هر انسانی فکر نکند که انبیای خداست و یا اینکه بگویند خداوند در وجود پیامبر حلول کرده است همان‌طوری که مردم اعلام کردند که حضرت عیسی مسیح فرزند خداست.

امام‌جمعه‌ی موقت اهل سنت بندرلنگه تصریح کرد: پیامبران همانند بشر هستند و تفاوتی بین این دو وجود ندارد؛ تنها چیزی که انسان را از انبیا متمایز می‌کند وحی است که از سوی خداوند توسط جبرئیل بر پیامبران نازل می‌شد.

محمدی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام (ص) هیچ‌گونه دخل و تصرفی در رابطه با نازل شدن وحی نداشت بلکه خداوند تمام جزییات وحی را تعیین می‌کرد، گفت: وقتی‌که وحی بر پیامبر اکرم (ص) نازل می‌شد، ایشان نه می‌توانستند یک کلمه به آن بیفزایند و یا از آن کم کنند.

وی در ادامه افزود: پیامبر اسلام (ص) تا سن 40 سالگی همانند مردم عادی بود و بعدازآن بود که از جانب خداوند به پیامبری مبعوث شد هدایت مردم را به دست گرفت.

امام‌جمعه‌ی موقت اهل سنت بندرلنگه در پایان گفت: اگر امروز فردی ادعا کند که من پیامبر (ص) را خواب‌دیده‌ام این‌ها خرافات است و در ذهن و تخیل انسان‌هاست پس انسان‌ها تا قیام قیامت مدیون قرآن کریم هستند و کلام خدا چیزی نیست که منسوخ شود.