معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: بازگشایی معابر جدید در بندرعباس در حوزه امنیت بخشی به محلات نیز تأثیر قابل‌توجهی داشته است به‌طوری‌که اکنون بخشی از رضایت مردم از اجرای این طرح، به‌واسطه افزایش امنیت عمومی این محلات است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «رضا مدرس» در جلسه ستاد بازآفرینی شهر بندرعباس، با اشاره به بازگشایی خیابان‌ها و معابر محلات قدیمی شهر بندرعباس، اظهار کرد: بازگشایی معابر سطح شهر ازجمله اقدامات ستاد بازآفرینی شهر بندرعباس که در برنامه کوتاه‌مدت آن قرار دارد.

وی افزود: آزادسازی معابر ضمن فراهم آوردن فضای لازم برای اجرای پروژه‌های شهری، توسعه معابر و رفع گره‌های ترافیکی، زمینه‌ساز بهره‌مندی شهروندان از خدمات عمومی و همچنین ارزش‌افزوده ناشی از اجرای طرح است.

مدرس بازآفرینی مناطق نامتوازن شهری را یکی از اولویت‌های استان برشمرد و گفت: این امر مهم با مشارکت دستگاه‌های اجرایی مرتبط، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، تسهیلات بانکی و همت و اراده مردم باید با جدیت انجام شود و مجموعه مدیریت استان نیز از این امر حمایت می‌کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بازآفرینی شهری را در ارتقای کیفیت زندگی ضروری دانست و گفت: توسعه و ارائه تسهیلات و ضوابط تشویقی در بافت فرسوده در نوسازی شهرها مؤثر است،  بازآفرینی شهری توسعه همه‌جانبه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و کالبد شهری را در بر خواهد داشت.

وی افزود: بازآفرینی شهری در پیوند با کل شهر به‌منظور ارتقاء کیفیت زندگی است که در راستای ضوابط و مقررات مربوط به حوزه محلات و محدوده شهری شامل سکونت‌گاه‌های غیررسمی، بافت‌های ناکارآمد میانی (بافت فرسوده)، محدوده تاریخی شهر، پهنای شهری با پیشینه روستایی و پهنای شهری دارای کاربری ناسازگار شهری ساماندهی، احیا و بهسازی شهری صورت می‌گیرد.