رئیس دانشگاه علوم هرمزگان با بیان اینکه ما زمانی می توانیم تصمیمات و انتخاب های درست انجام دهیم که آگاهی و مطالعه لازم را داشته باشیم، گفت: افزایش آگاهی و سواد سلامت باعث می شود که مطالبات مردم شکلی واقعی پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «سید حسین داوودی» در اولین مجمع سلامت شهرستان میناب با اشاره به اهمیت تشکیل مجمع سلامت در شهرستان ها گفت: کانون های محلات سطح آخر بعد از مجمع سلامت شهرستان ها را تشکیل می دهند که انتظار ما این است مسائل، مشکلات و چالش ها از پایین ترین سطح که کانون های سلامت محلات هستند  به بالا ترین سطح یعنی به مجمع سلامت ملی  که به ریاست رئیس جمهور تشکیل خواهد شد، انتقال پیداکنند.

وی با اشاره به هدف تشکیل مجمع سلامت، گفت: هدف ما این است که کانون محلات و به تبع آنها مردم در سیاست گذاری، برنامه ریزی و تصمیم گیری ها دخیل باشند تا مشارکت به معنای واقعی انجام بشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه ما جز کشورهایی هستیم که بعد از انقلاب بیشترین انتخابات را برگزار کرده‌ایم، گفت:همانگونه که در سطح کلان  واگذاری تصمیمات و انتخاب افراد به اختیار مردم بوده است در حوزه سلامت هم این سیاست بکار رفته است.

داوودی با بیان اینکه ما زمانی می توانیم تصمیمات و انتخاب های درست انجام دهیم که آگاهی و مطالعه لازم را داشته باشیم، تصریح کرد: فزایش آگاهی و سواد سلامت باعث می شود که مطالبات مردم  شکلی واقعی پیدا کند؛ به بیان دیگر یعنی سطح مطالبات مردم با تکیه بر دانایی، بالاتر خواهد رفت.

وی در پایان  تصریح کرد: ما می خواهیم حرف ها، صداها و مطالبات از پایین ترین سطح جامعه به ما انتقال پیدا کند و موضوع سلامت با مشارکت مردم و با نگاهی اجتماعی انجام شود.

سهم میناب از تخت های بیمارستانی افزایش می‌یابد

«محمد احمدی» رئیس مجمع سلامت شهرستان میناب نیز با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان در این دولت توانسته است کارنامه درخشانی بجای بگذارد، گفت: برند دولت تدبیر و امید نظام جامع سلامت است که در کشور پیاده کرده است و بی اغراق در این حوزه اقدامات ارزشمندی انجام شده است.

وی با اشاره به راه اندازی  هزار تخت بیمارستانی در سطح استان در آینده ای نزدیک، عنوان کرد: در شهرستان میناب نیز به تخت های بیمارستانی اضافه خواهد شد و احداث بیمارستان‌ دوم  در میناب سهم این شهرستان را از تخت های بیمارستانی افزایش خواهد داد.

تشکیل مجمع سلامت یک بستر قانونی است

«میرزا حسین معتمدی‌فر» امام جمعه شهرستان میناب نیز در ادامه این مراسم عنوان کرد: دشمن ثابت کرده است که به بچه شیرخواره ماهم رحم نمیکند

وی افزود: از بارزترین نکته ها در تمدن اسلامی سواد بوده است.

معتمدی فر با اشاره به اینکه مجمع سلامت یک بستر قانونی است گفت: باید از بسترهای قانونی که در کشور ایجاد شده است نهایت استفاده را ببریم.

امام جمعه میناب گفت: معیار و ریل حرکت مجمع سلامت در جمهوری اسلامی نباید چیزی جز اسلام ناب محمدی باشد.