دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هرمزگان گفت: مهمترین هدف کاری نهاد‌های مختلف نظارتی استان پیشگیری از گرایش افراد و ابتلا به مصرف مواد مخدر است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «ابراهیم فرهادی‌نیا» در ششمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: طرح‌های توانمند سازی دانش آموزان و خانواده‌ها با مشارکت آموزش و پرورش هرمزگان در مدارس و محلات در حال اجراست.

وی خاطرنشان کرد: هرمزگان به دلیل داشتن مرز دریایی و نزدیکی به مرز‌های افغانستان و پاکستان نسبت به دیگر استان‌ها بیشتر در معرض خطر و الودگی مواد مخدر قرار دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان بیان کرد: مبارزه با سوداگران مرگ و توقیف اموال فروشندگان مواد مخدر در دستور کار جدی دستگاه‌های مرتبط قرار دارد.

فرهادی‌نیا اضافه کرد: برای پیشگیری از عوارض این بیماری مراکز نگهداری معتادان پر خطر در استان در حال گسترش است.

معتادان متجاهر

همچنین استاندار هرمزگان در این نشست بر همکاری بیشتر شهرداری بندرعباس و بهزیستی هرمزگان برای ساماندهی امور معتادان و افراد بی خانمان تاکید کرد.

«فریدون همتی» افزود: امسال دویست میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی در اختیار وزارت کشور قرار گرفته است که دستگاه‌های مرتبط استانی باید آن را مطالبه و طرح‌های خود را اجرا کنند.

وی ادامه داد: در امر مبارزه با مواد مخدر علاوه بر مقابله با قاچاقچیان، باید رویکرد اجتماعی داشته باشیم و از ظرفیت های آحاد جامعه جهت پیشگیری از اعتیاد بهره ببریم.

استاندار هرمزگان بر لزوم جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهرها تاکید کرد و افزود: نیاز است کمپ و مرکز مناسبی جهت درمان این افراد مبتلا به اعتیاد مواد مخدر در بندرعباس راه اندازی و پس از درمان، این افراد تحت آموزش قرار گیرند.

همتی خواستار بررسی مسائل مختلف حوزه مبارزه با مواد مخدر در کمیته های تخصصی این شورا شد و تصریح کرد: باید پیشنهادات کاربردی از سوی کمیته ها جهت تصویب به شورا ارائه شود.

وی گفت: شورای مبارزه با مواد مخدر باید توسط فرمانداران در شهرستان ها نیز فعال و از تمامی امکانات در راستای تحقق اهداف این حوزه استفاده شود.