فرماندار بندرعباس گفت: مسئولان باید فرهنگ ورزش را نهادینه کنند و برای ترویج این فرهنگ بکوشند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «احمد پویافر» در جلسه شورای ورزش همگانی شهرستان بندرعباس  اظهار کرد: هدف از تشکیل شورای ورزش همگانی تحول، سیاستگذاری و توسعه ورزش همگانی در جامعه است.

وی بیان کرد: تلاش برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی و ایجاد انگیزه ورزش برای جوانان و عموم مردم و همچنین فرهنگ سازی فواید ورزش و آوردن آن در سبد زندگی هر خانوار وظیفه مهم این شورا بوده که با اجرایی و کاربردی کردن برنامه های ورزش همگانی و استفاده از پتانسیلهای لازم در همگانی کردن ورزش میسر خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بندرعباس افزود: توسعه ورزش همگانی از طریق فراهم آوردن زمینه های مناسب جهت افزایش انگیزه در اقشار مختلف جامعه و ترویج ورزش همگانی در روستاها خصوصا ورزش های بومی محلی و برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در روستاها و شهرها به طور منظم از برنامه های اصلی شورای ورزش همگانی است.

فرماندار بندرعباس در پایان توجه ویژه مسئولین به توسعه و ترویج ورزش همگانی در بین اقشار مختلف جامعه را خواستار شد و تصریح کرد: باید کلیه ادارات شهرستان به منظور حمایت از ورزش همگانی با یکدیگر هماهنگ شوند و با بسیج کردن ظرفیت های نهادهای حاضر در شورای ورزش همگانی شهرستان شرایط مناسبی را برای فعالیت ورزشکاران فراهم آورند.