سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رژه نیرو‌های مسلح از ساعت ۸ صبح فردا ۳۱ شهریور در بندرعباس و به میزبانی سپاه برگزارمی شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سردار سرتیپ دوم پاسدار «رمضان شریف» با اعلام این خبر گفت: دراین رژه، اقتدار و سیادت دریایی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و آب‌های آزاد به نمایش گذاشته می‌شود.

وی گفت: در این رژه ۶۰۰ فروند شناور‌های متنوع سنگین، سبک و پرنده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی و همچنین ده‌ها فروند جنگنده های نیرو‌های هوایی ارتش و سپاه در نسل‌های مختلف حضور دارند.

شریف گفت: شرکت ۲۰۰ فروند از شناور‌های مردمی به نمایندگی از هزاران شناور دیگر اقشار مختلف مردم منطقه در رژه فردا از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

وی افزود: در این مراسم که در ساحل بندرعباس، با حضور آحاد مردم و مقامات عالیرتبه کشوری و لشکری برگزار می‌شود، دکتر علی لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی سخنرانی می‌کند.

سخنگوی سپاه پاسداران گفت: در این رژه، دستاورد‌ها و توانمندی‌های دفاعی نیرو‌های مسلح در قالب یگان‌های محمول در حوزه‌های دریایی، زمینی، هوایی و پدافندی ارائه می‌شود.

شریف گفت: برگزاری این مراسم در سواحل خلیج فارس و در نزدیکی تنگه هرمز نشان خواهد داد که نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران برای صیانت از مصالح و منافع ملی کشور، آماده عملیاتی کردن اراده نظام و ملت ایران برای مقابله با هرگونه تهدید دشمن در این منطقه راهبردی هستند.