‌رئیس پلیس فتای استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل مزاحمت یک دختر 12 ساله در استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «علی اصغر افتخاری» در تشریح این خبر گفت: برابر مراجعه یکی از شهروندان بندرعباسی مبنی بر مزاحمت در پیام رسان موبایلی واتساپ موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: برابر اظهارات شاکی، شخصی ناشناس در یکی از شبکه‌های اجتماعی با فریب دادن دختر ۱۲ ساله‌اش، عکس‌هایی را از وی دریافت نموده و اقدام به تهدید به انتشار تصاویر، در فضای مجازی کرده است.

رئیس پلیس فتای استان هرمزگان با بیان اینکه در بررسی اولیه مشخص گردید متهم از یک هویت جعلی استفاده نموده است، گفت: با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم به هویت آقای «پ. غ» شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی، با رعایت اصل غافلگیری در مخفیگاه خود دستگیر شد.

وی با بیان اینکه در بررسی تجهیزات کشف شده از متهم تصاویر خصوصی شاکی دختر استخراج گردید، افزود: در بازجویی بعمل آمده، متهم معترف بزه انتسابی شد و بیان داشت در ابتدا دختر شاکی به اشتباه با وی تماس گرفته و در ادامه متهم برای سو استفاده، ایجاد مزاحمت کرده است.

افتخاری با بیان اینکه فرزندان بایستی در صورت مواجه با افراد مشکوک به والدین خود اطلاع دهند، اظهار کرد: فضای مجازی علاوه بر مزایا بسیاری که دارد، آسیب‌هایی را نیز به همراه دارد که عدم توجه خانواده‌ها به فرزندان در هنگام استفاده از فضای مجازی، ممکن است این آسیب‌ها گریبان گیر فرزاندان آن‌ها شود.

وی توصیه کرد: کاربران اینترنتی به این نکته توجه داشته باشند تصاویر خانوادگی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند تا افراد سودجو از آن‌ها سوء استفاده نکنند.

این مسئول انتظامی در پایان گفت: شهروندان حتما با انجام تنظیمات امنیتی شبکه‌های اجتماعی مختلف امنیت آن‌ها را به بالاترین سطح ممکن برسانند تا افراد سودجو نتواند وارد حریم خصوصی آن‌ها شوند. همچنین شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر و بهرمندی از مطالب آموزنده به سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir مراجعه کنند.