امام جمعه موقت بندرعباس گفت: دشمنان باید بدانندمردم کشور ما با تأسی از سیدالشهدا(ع) و واقعه کربلا با تحریم های دشمنان که هدفی جز از بین بردن اسلام ندارند مبارزه خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین «محمدحسن فروزان نژاد»، امام جمعه موقت بندرعباس در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته بندرعباس با اشاره به گرامیداشت قیام ۱۷ شهریور ۵۷ اظهار کرد: مردم ایران در این روز  برای پربایی نظام اسلامی فریاد عدالتخواهی  و شکل گیری نظام اسلامی سر دادند.
امام جمعه موقت بندرعباس در ادامه افزود: این قیام که در روز جمعه به وقوع پیوست در  واقع جمعه سیاه برای نظام شاهنشاهی بود که متاسفانه با دستور مسقیم دولت آمریکا نیروهای شاهنشاهی مردم را به رگبار بستند.
فروزان نژاد با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ماه محرم و صفر، تصرح کرد: ماه محرم جریانی است که به دلیل عدم تحقق غدیر به وقوع پیوست چرا که دشمنان با به شهادت رساندن امام علی(ع)، حضرت فاطمه(س)، و امام حسن(ع) در تلاش بودند تا با شهادت امام حسین و اهل بیت ایشان اسلام دیگری را بنا کنند اما تدبیر امام حسین (ع) و حرکت کاروان به سرزمین کربلا و اعلام آمادگی ایشان برای از دست دادن تمام داراییشان معادلات دشمنان را برهم زد.
وی بیان کرد: با وجود اینکه مردم ما در روز عاشورا حضور نداشتند اما به واسطه روایات توانستند تحریم های روز عاشورا به خوبی درک کنند به همین دلیل دشمنان باید بدانندمردم کشور ما با تأسی از سیدالشهدا(ع) با تحریم های دشمنان که هدفی جز از بین بردن اسلام ندارند مبارزه خواهند کرد. و هیچ تحریمی نمی تواند مردم را از نظام اسلامی ایران دل‌سرد کند.
امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی دشمنان اسلام تلاش کردند تا نقشه های شوم خود را عملی کنند، اما هیچ کدام از نقشه های آنان نتیجه ای جز سرنگونی برای خود آن ها نخواهد داشت.
فروزان نژاد گفت: برنامه ریزی دشمنان و ایجاد تحریم بر خانواده های ایرانی مردم را از این نظم دل‌سرد نخواهد کرد، بلکه وجود مدیران نالایق در دستگاه اداری کشور است که موجب ناامیدی مردم در جامعه خواهد شد.
وی با اشاره به صحبت های اخیر تعدادی از نمایندگان مجلس بیان کرد: انتخاب های نادرست و بدون دقت باعث شده تا اکنون افراد ضد انقلاب به نظام اسلامی ورود پیدا کنند که این موضوع نباید از چشم نمایندگان حزب اللهی مخفی بماند و ما مردم ایران منتظر واکنش این نمایندگان انقلابی در مجلس هستیم.
امام جمعه موقت بندرعباس افزود: سناریوی تحریم اقتصادی در جامعه در حال گسترش است به طوری متاسفانه اکنون در جامعه شاهد وجود افرادی هستیم که با احتکار در تلاش‌اند سود بیشتری کسب کنند اما این افراد به بدنه اقتصاد کشور ضربه های سختی وارد می کنند که قطعا برخورد قوه قضاییه با آنان موثر خواهد بود.
فروزان نژاد گفت: در زمان دفاع مقدس گروه مجاهدین خلق از ایران فرار کرده و به عراق رفتند و اکنون نیز این گروه منافق با حمایت عربستان سعودی در فضای مجازی به انتشار دروغ هایی و مطالب ضد دین به دنبال اجرایی کردن نقشه های شوم هستند که مردم ایران با هوشیاری این نقشه ها را از بین خواهند برد.
وی در ادامه گفت: به همت بسیجیان و سپاه امام سجاد(ع) از ۹ شهریور رزمایش محمد رسول  الله در حال انجام است که مرحله دوم آن در هفته دفاع مقدس انجام خواهد و قطعا انجام این رزمایش ها در این برهه زمانی حساس پاسخ دندان شکنی به دشمنان خواهد بود.
امام جمعه موقت بندرعباس  با اشاره به قرار در گرفتن در آستانه بازگشایی مدارس خاطر نشان کرد: مدیران و معلمان باید بیشتراز قبل برای آموزش دانش آموزان هرمزگانی تلاش کنند، و مردم هرمزگان تلاش کنند در هنگام خریدوسایل آموزشی برای فرزندان خود به یاد دانش آموزان بی بضاعت باشند.