در دومین روز از هفته دولت با حضور استاندار هرمزگان، نمایندگان هرمزگان در مجلس و سایر مسئولان استانی پروژه‌های شاخص شهرستان بندرعباس مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سالن ورزشی محله الشهدا بندرعباس با حضور استاندار و معاونینش، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و جمعی از مدیران شهری و استانی به بهره‌برداری رسید.

استاندار هرمزگان گفت: بایستی اجرای طرح‌های زیربنایی عمرانی، فرهنگی، ورزشی و... در محلات حاشیه‌ای شهر بندرعباس و سایر مناطق هرمزگان دراولویت قرار گیرد.

«فریدون همتی» در آیین افتتاح مجموعه ورزشی شهدای محله الشهدای بندرعباس و خیابان 16 متری شهدای سیدکامل این شهر از مجموعه پروژه‌های هفته دولت در بندرعباس افزود: برای ارتقای خدمات‌رسانی به مردم در مناطق محروم بایستی برنامه ریزی منسجم‌تری صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه در هفته دولت فرصت مغتنمی برای ارائه گزارش عملکرد دولتمردان است، تصریح کرد: بایستی خدمات‌رسانی بیشتری به شهروندان صورت پذیرد.

همتی با اشاره به شهدای محلات بندرعباس که پروژه‌ها را به نام و یاد آنها افتتاح و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد؛ اظهار کرد: شهدا حق بزرگی را برما دارند و بایستی در راستای تحقق آرمان‌ها و اهداف آنها و خدمت بیشتر به مردم گام برداریم.

استاندار هرمزگان براستفاده از تمام ظرفیت‌ها و حمایت از بخش خصوصی جهت اجرای طرح‌ها تاکید کرد تا عمران و آبادانی در مناطق مختلف شتاب گیرد.

به گفته استاندار هرمزگان در هفته دولت بیش از 300 طرح در بخش‌های مختلف در شهرستان بندرعباس به بهره برداری می‌رسد که 38درصد پروژه‌های هفته دولت در استان را به خود اختصاص می‌دهد.

مجموعه ورزشی

همچنین شهردار بندرعباس در این آیین اظهار کرد: در هفته دولت سال جاری تعداد 73 پروژه بااعتباری بالغ‌بر 465 میلیارد ریال توسط شهرداری بندرعباس در بخش‌های بهبود عبور و مرو و پیاده‌روسازی، فضای سبز و ایجاد پارک، آسفالت و بهسازی معابر، ایجاد فضای اداری و خدماتی شهرداری، زمین‌های ورزشی، حمل‌ونقل و سایر بخش‌های دیگر ایجادشده است.

عباس امینی زاده  با اشاره به ساخت اماکن توسعه‌ای و محرک محلات، توسط شهرداری بندرعباس، افزود: یکی از دیدگاه‌های دیگر شهرداری بندرعباس که با هماهنگی و همراهی اعضای محترم شورای اسلامی شهر مورد پیگیری است، بحث توسعه متوازن محلات بوده که این موضوع طی سال‌های اخیر دنبال شده و با توجه به اینکه حدود 43 درصد از محلات شهر بندرعباس در بافت فرسوده قرار دارند، این مهم در حال پیگیری است.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه رویکرد تازه شهرداری بندرعباس در بحث توسعه ورزشی محلات، ایجاد سالن‌های ورزشی است، ادامه داد: این نگاه علاوه بر رونق‌بخشی به ورزش محلات، موجب ایجاد فضای لازم به‌منظور توسعه ورزش بانوان نیز می‌شود.

امینی زاده با تأکید بر اینکه نگاه ما، صرف توجه به زمین‌های فوتبال در محلات نیست، گفت: با احداث نخستین سالن ورزشی در یکی از محلات پرجمعیت شهر، می‌توان امیدوار بود که رشته‌های ورزشی سالنی نیز توسعه یابند.

این مقام مسئول همچنین عنوان کرد: ساخت این سالن با تملک یک ملک خصوصی و از محل اعتبارات داخلی شهرداری بندرعباس ساخته‌شده و زمینه رشد ورزش‌هایی مانند هندبال، والیبال، ورزش‌های رزمی و غیره را ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به جزئیات فنی این پروژه‌ افزود: سال ورزشی الشهداء 24 متر طول و 20 عرض داشته و امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، سیستم خنک‌کننده، کف‌پوش مناسب، رختکن‌، دفتر مدیریت و غیره نیز برای آن در نظر گرفته‌شده است.

امینی زاده اظهار کرد: ساخت این سالن ورزشی بااعتبار 12 میلیارد ریال و توسط شهرداری منطقه سه بندرعباس انجام‌شده است.

همچنین «خیابان محله سید کامل» بندرعباس با حضور اهالی محله سید کامل و الشهدا، استاندار هرمزگان و جمعی از مدیران ارشد استان و همچنین مدیران ارشد شهر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

امینی زاده در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: تجلی افکار و معانی ارزشمند این شهیدان والامقام، وحدت دولت و مردم در سایه اطاعت از فرمان‌ها مقام عظمای ولایت، الهام‌بخش تلاش و روشنی‌بخش مسیری است که دستیابی به رشد، توسعه، اقتدار و سرافرازی کشور را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: هفته دولت بهترین زمان برای به ثمر رسیدن تلاش‌ها دولتمردان در این مرزوبوم است و هرساله در این ایام پروژه‌های متعددی در اختیار شهروندان فهیم بندرعباس قرار می‌گیرد.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه سیاست رونق‌بخشی محلات به‌ویژه بافت‌های فرسوده، و توسعه این بخش‌ها از طریق بازگشایی معابر جدید یکی از رویکردهای جدی شهرداری طی پنج سال اخیر بوده است، گفت: در این محلات تسهیلگری‌های متعددی صورت گرفته و به‌منظور خارج‌سازی از رکود و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و شهری، این بخش‌ها از امتیازات قانونی ویژه‌ای بهره‌مند هستند.

امینی زاده با اشاره به اعتبار 25 میلیارد و 975 میلیون ریالی بازگشایی«خیابان محله سید کامل»، تأکید کرد: کار توافق با صاحبین املاک، تخریب، بازگشایی، زیرسازی، آسفالت، ایجاد مبلمان و غیره در محلات یکی از وقت‌گیرترین و پرهزینه‌ترین کارهای ممکن در مجموعه مدیریت شهری است که اکنون شهرداری کارنامه قابل‌توجهی در این مورد دارد.

وی با اظهار اینکه طول این خیابان 310 متر و عرض آن 16 متر است و برای احداث آن 18 ملک تملک شده است، بیان کرد: اجرای 1000 متر جدول‌گذاری، یک هزار و 24 متر زیرسازی با بیس، 4100 مترمربع آسفالت باضخامت شش سانتیمتر، 750 متر کانیو، 1900 مترمربع اینترلاک، حمل و خاک برداری 2150 مترمکعب نخاله ساختمانی و غیره، از جمله اقدامات صورت گرفته در این پروژه است.

همچنین پست داماهی بندرعباس با هدف افزایش ظرفیت پست داماهی از ۳۰×۲ به ۳۰×۳ مگاوات آمپر و بااعتبار ۱۲۰ هزار میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل برق منطقه‌ای هرمزگان در آیین افتتاح پست برق داماهی با بیان اینکه پنج درصد از تولید برق کشور در این استان تولید می‌شود، عنوان کرد: صنعت برق در کشور و استان هرمزگان پیشرو است و امروز ۱۰۰ درصد کشور از نعمت برق برخوردار است.

کهوری افزود: در مجموع ۶۴ پروژه توزیع برق در دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری رسیده است، اضافه کرد: در هفته دولت امسال هشت پروژه خط و پست در استان هرمزگان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی ظرفیت اسمی تولید نیروگاه‌ها را معادل ۳۱۵۱ مگاوات اعلام و بیان کرد: البته با توجه به شرایط و محدودیت‌های موجود، مشکلات تعمیرات نیروگاه‌ها و گرمای طاقت‌فرسای هوا، تولید واقعی معادل ۲۲۵۰ مگاوات است درحالی‌که میزان مصرف استان بالغ‌بر ۳۱۰۰ مگاوات است.

 همزمان با هفته دولت چهار هزار و ۸۰۰ خانوار در شهرک الهیه‌جنوبی بندرعباس از نعمت گاز برخوردار شدند.

استاندار هرمزگان در این مراسم گفت: گاز هم مانند آب و برق یکی از نیازهای مردم می‌باشد اما در استان هرمزگان به دلیل شرایط آب و هوایی این نیاز مانند مناطق سردسیر نیست.

فریدون همتی اظهار کرد: باید تلاش شود تا پایان دولت تدبیر و امید گازرسانی به تمامی نقاط استان انجام شود و هیچ شهری در استان بدون گاز نماند.

وی تصریح‌کرد: گازرسانی به صنایع بزرگی که در استان در حال شکل‌گیری بوده و مردم با جدیت تمام دنبال می‌شود تا عقب‌ماندگی استان از نظر گازرسانی جبران شود.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان نیز در این مراسم گفت: گازرسانی به شهرک الهیه‌ جنوب از فاز پنج شهر بندرعباس با اعتبار 50 میلیارد ریال انجام شده‌ است که طی آن چهار هزار و 800 خانوار از گازکشی بهره‌مند شده‌اند.

پارسا پروین با اشاره به گازرسانی 60 درصد شهر بندرعباس در طرح جامع خاطرنشان‌کرد: با توجه به تاکیدات استاندار هرمزگان به منظور سرعت بخشیدن به گازرسانی شهر بندرعباس، این طرح از 16فاز به 10 فاز کاهش یافت و اکنون فاز پنجم آن انجام شده‌ است.

وی افزود: طبق برنامه گازرسانی به شهر بندرعباس باید تا سال 1401 انجام شود اما جهت سرعت‌ بخشیدن به این طرح، پنج فاز باقی‌مانده را در قالب یک فاز به یک پیمانکار واگذار می‌شود تا سرعت کار بالا رفته و طی دو سال آینده این پروژه به اتمام برسد.

پروین در پایان عنوان‌کرد: با اقدامات انجام شده توسط شرکت گاز استان هرمزگان، تمامی صنایع بزرگی که در استان فعالیت می‌کنند گازرسانی شده‌اند.