استاندار هرمزگان گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران برآمده از متن مردم است و مسئولان دولت با اعتماد و رای مستقیم مردم سکان امور را برای خدمتگزاری به دست دارند و افتخار هر مسئولی در جمهوری اسلامی ایران، خدمت به مردم است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه بندرعباس با تبریک اعیاد قربان و غدیرخم و آغاز هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، عنوان کرد: شهیدان رجایی و باهنر دو خدمتگزار صدیق مردم بودند که به یاد آنها این ایام به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: دولت جمهوری اسلامی ایران برآمده از متن مردم است و مسئولان دولت با اعتماد و رای مستقیم مردم سکان امور را برای خدمتگزاری به دست دارند و افتخار هر مسئولی در جمهوری اسلامی ایران، خدمت به مردم است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه برای ساختن کشور بزرگ ایران، همه آحاد مردم باید نقش آفرینی داشته باشند، افزود: دولت وظیفه خود می داند که با ایجاد هماهنگی، فراهم کردن بستر، سیاست گذاری و کنترل درست امور، شرایطی را ایجاد کند تا حرکت عظیم مردم برای ساختن جامعه به حرکت درآید و هرگاه مشارکت مردم در هر کاری در اوج باشد آن موضوع به خوبی به سرانجام می رسد.

همتی تصریح کرد: یکی از افتخارات دولت جمهوری اسلامی ایران این است که خود را خادم مردم می داند و جریان را به گونه ای تنظیم می کند که مردم برای ساختن کشور مشارکت داشته و نقش ایفا کنند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کس نباید نسبت به جامعه بی تفاوت باشد، اظهار داشت: اگر می خواهیم جامعه ای مطلوب در شان ملت بزرگ ایران داشته باشیم، همه باید نسبت به مسائل جامعه احساس مسئولیت داشته باشیم.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در رویدادهای مهم هر جا حضور مردم پر رنگ بوده به پیروزی رسیده ایم که نمونه آن در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و ایستادگی در برابر تحریم ها قابل مشاهده است.

همتی با بیان اینکه مردم صاحب انقلاب اسلامی هستند، اضافه کرد: انقلاب اسلامی یک جریان عظیم مردمی است که به واسطه حضور مردم و رهبری امام راحل و اعتمادی که مردم به روحانیت و حوزه های علمیه و نیروهای فرهیخته داشتند به ثمر نشست و نظام جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.

وی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایران، دست آمریکایی ها از این کشور قطع شد و پس از آن، آمریکا هر توطئه ای برای ضربه زدن به این نظام و بازگشت دوباره به ایران انجام داده است، اما ملت ایران با مقاومت و ایستادگی، آنها را ناکام گذاشته است.

استاندار هرمزگان بیان داشت: در جمهوری اسلامی ایران خود مردم صاحب دولت و همه نهادها و سازمان ها هستند و از عالی ترین مسئولان تا دیگر رده ها، به طور مستقیم و غیرمستقیم توسط مردم انتخاب می شوند.