مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با بیان این که عدم شفافیت در بازار کار استان موجب ابهام می شود، خواستار اعلام تعداد نیروهای به کارگرفته شده در بنگاه ها، به ویژه صنایع غرب شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، هادی ابراهیمی  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در نشست با حسین هاشمی تختی نژاد نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، اذعان داشت: بخشی از دغدغه ها و نگرانی های جوانان و خانواده های آنان موضوع اشتغال است که در این خصوص این اداره کل، ساماندهی و شفاف سازی بازار کار را به منظور بهره مندی همه افراد استان از فرصت های شغلی و عدالت در توسعه فرصت های شغلی در برنامه خود قرار داده است.

وی با بیان این که عدم شفافیت در استخدام نیرو موجب ابهام می شود، خواستار اعلام تعداد نیروهای به کارگرفته شده در بنگاه ها به ویژه صنایع غرب شد. 

حسین هاشمی تختی نژاد نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به ظرفیت صنایع در ایجاد اشتغال، سهم نیروهای بومی باید رعایت شود اما در برخی صنایع مشاهده می شود که درصد کمی از افراد بومی مشغول به کار هستند.

حسین هاشمی تختی افزود: اولویت با بومیان ونیروهای ماندگار است و در صورت عدم نیروی متخصص، بکارگیری نیروهای غیربومی بلامانع است.

وی در خصوص ساماندهی نیروی کار در صنایع غرب و آموزش افراد جویای کار تاکید کرد.  

 هاشمی تختی اظهارداشت: همه ما در قبال ایجاد اشتغال استان مسوولیت داریم و باید با همکاری و برنامه ریزی، وضعیت اشتغال استان را بهبود بخشیده و بر روی اشتغال افراد نظارت داشته باشیم.