نماینده مردم خرم ‎ آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ... در گرو توسعه فرهنگی است و در واقع فرهنگ اساس توسعه محسوب می ‎ شود.

به گزارش خبرگزاری موج،  محمد بیرانوندی در مراسم تجلیل از دو شاعر برجسته، «عزیز بیرانوند» و «یوسفعلی میرشکاک» اظهار کرد: توسعه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ... در گرو توسعه فرهنگی است و در واقع فرهنگ اساس توسعه محسوب می ‎ شود.

وی افزود: شاعران نیز تلاش می ‎ کنند تا گنجینه فرهنگی و ادبی یک منطقه را در قالبی هنری حفظ کنند. بیرانوندی با بیان اینکه باید حضور مردم در مراسم تجلیل از هنرمندان پررنگ‎تر باشد، یادآور شد: از دارایی فرهنگی و هنری خود در استان تجلیل می‌کنیم و باید چنین مراسمی باشکوه برگزار شود.

بسیاری از زبان ‎ ها دستخوش تغییر شده و در حال از بین رفتن هستند

نماینده مردم خرم ‎ آباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که امروزه بسیاری از زبان ‎ ها دستخوش تغییر شده و در حال از بین رفتن هستند، یادآور شد: برای حفظ زبان مردم لرستان، باید به حوزه شعر بومی توجه ویژه ‎ ای شود.

وی خاطرنشان کرد: شاعرانی همچون «عزیز بیرانوند» و «یوسفعلی میرشکاک» در راه حفظ زبان لری تلاش فراوان کرده ‎ اند و توانسته‌اند واژه‌های اصیل را در قالب شعر برای آیندگان حفظ کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج