سید صابر سجادی با بیان اینکه پارک جنگلی نور به عنوان بزرگ‌ترین پارک جنگلی طبیعی خاورمیانه می باشد، گفت: این پارک به صورت موقت و اختیارات محدود به شهرداری نور واگذار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، شهردار نور اظهار داشت: مجموعه شورا و شهرداری نور به دنبال رسیدن به شاخص‌های لازم پایتخت ساحلی و شهر گردشگری نمونه ساحلی است و از این رو ضمن اقدامات زیربنایی، بهسازی و ساماندهی امور عمرانی و رفاهی، با اقدامات فرهنگی و برگزاری جشنواره‌ها، ظرفیت عمومی شهر و شهرستان معرفی و با جذب سرمایه گذار برای رسیدن به نقطه مطلوب تلاش می‌کنیم.

وی در ادامه از افزایش کار عمرانی در دوره چهارم شورا و شهرداری خبر داد و گفت: امور عمرانی در این مدت از ۱۷ درصد به ۴۷ درصد افزایش یافت و توانستیم با امور زیربنایی در سطح شهر و پیگیری و تصویب طرح جامع شهری، طرح تفضیلی نیز تهیه و در آن به رشد و توسعه شهری نگاه ویژه داشته باشیم که در انتظار تصویب طرح تفضیلی برای اجرا هستیم.

سجادی طرح احداثخیابان ساحلی به طول ۱۲ کیلومتر که در شورای عالی معماری تصویب و تاکنون پنج کیلومتر آن عملیاتی و اجرا شده است را یکی از امور زیربنایی و زیر ساختی در توسعه، عمران و ابادانی شهری ذکر کرد و افزود: این پروژه با سه پیمانکار ادامه دارد و به موازات آن زیر سازی و دیواره‌سازی نیز در حال انجام است.

شهردار نور از انجام مذاکرات با سرمایه‌گذاران به منظور احداثسازه‌های موقت و دائمی در ساحل و دریا خبر داد و افزود: این امر ضمن ایجاد فضای مطلوب گردشگری، زمینه اشتغال و درآمدزایی را فراهم می‌آورد.

سجادی با بیان اینکه پارک جنگلی نور به عنوان بزرگ‌ترین پارک جنگلی طبیعی خاورمیانه ظرفیت بسیار خوبی برای شهر و شهرستان در امر گردشگری محسوب می‌شود، خاطر نشان کرد: این پارک به صورت موقت و اختیارات محدود به شهرداری نور واگذار شد که در نتیجه اقدامات نیز محدود است، اما با عنایت به تهیه کتابچه طرح که در انتظار تائید سازمان جنگل‌ها است، واگذاری بلندمدت پارک انتظار مجموعه شورا و شهرداری است تا ضمن بهسازی و ارائه خدمات مطلوب، اشتغال و درآمد پایدار هم داشته باشیم.

این مسوول ساماندهی و بهسازی سایت زمین زباله شهر نور را از دیگر امور زیربنایی دانست و گفت: به جزء بخش بلده زباله همه بخش‌ها، شهرها و روستاهای شهرستان به این سایت منتقل و دفن می‌شود که با پیگیری و نشست‌ها در کمیته پسماند و سازمان شهرداری‌ها و دفتر امور شهری استانداری تقاضای ۲۰ میلیارد اعتبار شد تا خط پردازش و تفکیک زباله در سایت مستقر و در ادامه با تفکیک زباله از مبدا، زمین زباله ساماندهی و علاوه بر رفع مشکلات کنونی یک منبع درآمدی نیز تبدیل شود.

سجادی از مشارکت بخش خصوصی برای رفع نواقص کشتارگاه نیمه‌صنعتی شهر نور خبر داد و افزود: این کشتارگاه، کشتار شهرستان نور و شهرهای همجوار را انجام می‌دهد که تلاش داریم با بهسازی و کیفی سازی آن گوشت سالم و بهداشتی به دست شهروندان و دیگر مصرف کنندگان برسد.