مدیر عامل شرکت گاز استان مازندران گفت: عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۵۲ روستای هزارجریب شهرستانهای نکا، بهشهر و گلوگاه با برآورد اعتباری معادل ۸۸۶ میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اسماعیل ابراهیم زاده در مراسم کلنگ زنی خط تغذیه فاز ۲ گازرسانی به ۱۵۲ روستای بخش هزارجریب شهرستانهای نکا، بهشهر و گلوگاه اظهار داشت: با گازرسانی به این روستاها ۸ هزار و ۳۳۳ خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

وی افزود: برای گازرسانی به این منطقه ۱۳۵ هزار و ۶۸۰ متر خط تغذیه و ۶۵۰ هزار و ۳۷۹ متر شبکه توزیع اجرا خواهد شد.

ابراهیم زاده افزود: برای گازرسانی به ۱۵۲ روستای منطقه هزارجریب بالادست شهرستان های نکا، بهشهر و گلوگاه، خط تغذیه ۱۶ اینچ در دست طراحی و اجرا می باشد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران در ادامه با اشاره به ۲۵۶ کیلومتر شبکه گذاری صورت پذیرفته در سال جاری خاطر نشان کرد: با احداث۱۶ هزار و ۷۶۴ کیلومتر شبکه پلی اتیلن و فولادی در استان، این شرکت در حال حاضر به ۵۰ شهر و یک هزار و ۷۴۳ روستا خدمات گازرسانی ارائه نموده و عملیات گازرسانی به ۱۳۷ روستا در دست اجراست.

وی، پایداری فشار گاز در شهر و روستاهای شهرستان نکا و کارخانه سیمان را از جمله مزایای بهره برداری از این پروژه برشمرد.

ابراهیم زاده با اشاره به پر هزینه بودن عملیات گازرسانی در استان مازندران به دلیل کوهستانی بودن منطقه و صعب العبور بودن مسیرها، تصریح کرد: تلاش شرکت گاز مازندران برای بهره مند نمودن نعمت گاز‌ این مناطق در صورت تامین اعتبار و همکاری نهادها وسازمانهای مختلف با شتاب بیشتری انجام خواهد شد.

وی در پایان خواستار همکاری هرچه بیشتر مردم و مسوولین منطقه به منظور تسیهل و تسریع در روند عملیات اجرایی پروژه گازرسانی به روستاهای منطقه گردید تا به یاری خداوند در موعد مقرر شاهد اتمام پروژه و گازرسانی به روستاهای مورد اشاره باشیم.