محمد اسماعیل ابراهیم زاده از آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۳۷ روستای استان مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرعامل شرکت گاز مازندران در جلسه بررسی پروژه گازرسانی به روستاهای غرب استان گفت: پروژه های گازرسانی با جدیت توسط شرکت گاز استان دنبال می شود و خوشبختانه از پیشرفت خوبی برخوردار هستند.

وی در تشریح این پروژه در حال اجرا اعلام کرد: از مجموع این ۱۳۷ روستا، ۱۳ روستا مربوط به شهرستان رامسر، ۱۵روستا مربوط به شهرستان تنکابن، ۱۷ روستای شهرستان چالوس و ۶ روستای شهرستان نور، ۲ روستای شهرستان آمل، ۳۵ روستا مربوط به شهرستان بابل، ۳۲ روستا مربوط به شهرستان سوادکوه و ۱۷ روستای شهرستان سوادکوه شمالی می باشد که ۱۸ روستا در هفته دولت امسال به شبکه سراسری گاز متصل خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران هزینه پیش بینی شده برای گازرسانی به ۱۳۷ روستای استان را ۶۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر تعداد یک هزار و ۷۴۳ روستا استان از نعمت گاز بهره مند هستند که معادل ۳/۸۸ درصد خانوارهای روستایی استان است.

ابراهیم زاده ادامه داد: با گازدار شدن ۱۳۷ روستای مذکور این میزان به ۴/۹۰ درصد افزایش خواهد یافت که رشدی قابل توجه در میزان گازرسانی به روستاهای استان را نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران اظهارکرد: با توسعه گازرسانی در بخش های روستایی بتوان رفاه حداکثری را برای روستاییان فراهم کرد.