هواشناسی مازندران اعلام کرد که هوای ابری و بارش پراکنده در استان تا روز شنبه هفته آینده ادامه دارد و در این مدت دریای خزر هم مواج خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج، کارشناس هواشناسی مازندران گفت: اعتدال هوایی در استان هم که از اواسط هفته آغاز شد تا ۴۸ ساعت آینده ادامه خواهد یافت.

اصغر بسطامی افزود: بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تا ۲ روز آینده ابری همراه با بارندگی پراکنده است.

وی ادامه داد: دمای هوای ساری مرکز استان مازندران هم امروز در گرم ترین زمان به ۳۱ درجه سانتی گراد می رسد و امشب در خنک ترین زمان هم شهروندان و مسافران دمای ۲۳ درجه را تجربه خواهند کرد.

کارشناس هواشناسی مازندران همچنین با اشاره به بارندگی های چند روز گذشته گفت: بیشترین میزان بارندگی در ۲۴ساعت گذشته با ۹ و یک دهم میلی متر در قائم شهر ثبت شد.

هواشناسی مازندران دیروز با انتشار اخطاریه ای اعلام کرده بود که ناپایداری ها جوی در استان تا روز شنبه ادامه می یابد و در این مدت هوای استان به تناوب ابری، نیمه ابری، آفتابی و بارانی خواهد شد.

در این اخطاریه نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر و خیابان های برخی مناطق استان به خاطر بارندگی های رگباری هشدار داده شده است.

کاهش دمای هوا در مازندران پس از حدود یک هفته گرمای کم سابقه ۴۰ درجه ای در روزهای پایانی ماه تیر، از جمعه گذشته و در نخستین روز ماه مرداد آغاز شد.

بارندگی تابستانی در استان هم از دوشنبه هفته جاری به صورت پراکنده و رگباری در نقاط مختلف آغاز و سبب شد تا رطوبت نسبتا بالای هوا تعدیل شده و شهروندان و مسافران شاهد هوای بهاری باشند.