پرویز نصیری با اشاره به اینکه هزار و ۵۰۰ بوکسور در استان فعال هستند، افزود: برای بالا بردن سطح دانش مربیان این رشته با حضور ۱۲۰ داور جلسه هم‌اندیشی کلاس‌های آموزشی در فریدونکنار برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس هیات بوکس استان مازندران در حاشیه هشتمین دوره مسابقات بوکس نوجوانان کشور اظهار کرد: در این دوره از مسابقات میزبان ۳۲ تیم از ۳۱ استان با ۲۱۱ بوکسور بودیم که سطح مسابقه از نظر کمی نسبت به هشت دوره گذشته بی‌نظیر و از نظر کیفی نیز فوق‌العاده بود.

نصیری با اشاره به انتقاد از عدم حمایت شرکت‌های فعال از ورزشکاران در مازندران، افزود: هیچ یک از شرکت‌های مازندران اسپانسر این مسابقه نشدند این در حالی است که شرکت کشت و صنعت هفت تپه خوزستان یک پنجم هزینه این مسابقه را تقبل کرد.

رئیس هیات بوکس مازندران تصریح کرد: ورزش بوکس در رده ۲۲ ورزش پرخطر قرار دارد و خانواده‌ها نگاه مثبتی به این ورزش نداشته و بوکس را در اولویت انتخاب ده‌گانه ورزش برای فرزندان خود قرار نمی‌دهند اما می‌توان با جذب نونهالان بین سنین ۱۲ تا ۱۴ سال ورزشکاران خوبی از نظر کمی و کیفی داشت.

این مسوول یادآور شد: در سال گذشته میزبان مسابقات رده سنی نوجوانان در ساری بودیم و امسال نیز میزبان مسابقات جوانان در بابل هستیم که نشان از توانمندی مازندران است.

نصیری با اشاره به اینکه کمیته استعدادیابی رشته بوکس در استان برای شناسایی و فعال کردن نونهالان تشکیل شد، ادامه داد: مازندران دارای ۱۲ داور ملی و ۱۲۰ داور درجه‌دار است.