بهمن صفری از برگزاری نخستین دوره مسابقات اسکواش ست لایت بانوان کشور در مازندران خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس هیات اسکواش مازندران گفت: یکی از ویژگی های ممتاز مازندران این است که بیشترین تعداد هیات اسکواش را در میان استان‌ها کشوردارد.

وی اظهار داشت: مزیت میزبانی این دوره از رقابت ها برای مازندران ثبت این مسابقه به نام شهدای مدافع حرم مازندران در انجمن اسکواش بازان بین المللی «پی اس ای» است.

صفری ادامه داد: این مسابقه در تقویم ورزشی انجمن اسکواش بازان بین المللی در انگلستان قرار گرفته و بانوان ایرانی که قصد شرکت در رقابت های بین المللی مالزی، ارمنستان و ایتالیا را دارند، باید در این مسابقه در ساری شرکت کنند.

وی بیان کرد: طبق آمار اعلام شده از سوی فدراسیون صد درصد برترین‌های بانوان اسکواش کشور از ۱۰ تا ۱۲ مردادماه در این مسابقات شرکت می کنند.

رئیس هیات اسکواش مازندران گفت: از نهم مرداد ماه ورود بازیکنان به صورت اپن در استان خواهند بود و ۱۰۰ ورزشکار حضور می‌یابند.

صفری افزود: چون رنکینگ بین المللی است، این مسابقات انتخابی خواهد بود و اگر امکانات مناسب مهیا باشد می‌توانیم حضور بازیکنان خارج را هم داشته باشیم.

وی گفت: از ۱۴ و ۱۵ مرداد نیز مازندران میزبان مسابقات قهرمانی پسران زیر۱۷ سال و زیر۱۹ سال کشور در اسکواش بوده و حدود ۱۰۰ بازیکن در کنار عوامل فنی در استان حضور می‌یابند.

این مسوول خاطرنشان کرد: ورزش اسکواش معروف به ورزش مدیران متفکر دنیا بوده و در یک‌ساعت هزار و ۳۵۰ کالری سوزانده می‌شود و به عنوان یک ورزش وارداتی از اروپا در کشور علاقمندانی را به خود جلب کرده است.