دلاور حیدرپور گفت: مازندران آمادگی توسعه صادرات محصولات باغی همچون پرتقال، نارنگی، کیوی و گل و گیاه به کشور روسیه و آستراخان را دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در نشست مشترک کشاورزی استان آستراخان روسیه و مازندران، اظهار کرد: مازندران استانی است که فعالیت غالب آن کشاورزی است و تمام فعالیت‌های کشاورزی در این استان انجام می‌شود.

وی مازندران را بزرگ‌ترین تولیدکننده گل و گیاهان زینتی و درختچه‌ای در کشور برشمرد و افزود: آمادگی داریم در زمینه توسعه صادرات محصولات باغی همچون پرتقال، نارنگی، کیوی و گل و گیاه به کشور روسیه و آستراخان همکاری متقابل داشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: به ازای صادرات گوشت مرغ به آستراخان می‌توانیم گوشت قرمز وارد کنیم.

این مسوول با اشاره به آمادگی مازندران برای انتقال دانش فنی تولید برنج به آستراخان، اظهار کرد: فعالان اقتصادی مازندران می‌توانند همکاری‌های خوبی در زمینه صادرات گل و گیاهان زینتی گلدانی و شاخه بریده به آستراخان داشته باشند.

حیدرپور با اعلام آمادگی برای صادرات محدود برنج به آستراخان، ادامه داد: مازندران آمادگی دارد به همراه بازرگانان روسیه محصولات کشاورزی را در مازندران بسته‌بندی و به روسیه صادر کنند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۶ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در مازندران تولید می‌شود، افزود: این استان با تولید ۷۰۰ هزار تن برنج سفید در سال بزرگ‌ترین تولیدکننده برنج کشور است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: سالانه ۳ میلیون تن انواع محصولات باغی در مازندران تولید می‌شود که ۲٫۵ میلیون تن مربوط به مرکبات بوده که ۵۰ درصد تولید مرکبات کشور است.