موج
کدخبر : ۳۷۴۸۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374862

استاندار مازندران تأکید کرد:

استاندار مازندران تأکید کرد: موضوع روان شناسی اجتماعی در استان باید جدی گرفته شود و همچنین سهم زنان در این طرح به صورت ویژه دیده شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، احمد حسین زادگان در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی سلامت زنان و خانواده استان مازندران با اشاره به بررسی و ارزیابی طرح سلامت روان و مراقبت اجتماعی ایرانیان ( طرح ملی سامان ) که در استان مازندران در مرکز سلامت روان جامعه نگر شهرستان بهشهر به عنوان پایلوت راه اندازی شده است، اظهار داشت: از ظرفیت روان شناسان و انجمن های تخصصی باید به صورت عملیاتی استفاده شود و اداره کل آموزش پرورش و بهزیستی با تعیین تکلیف جامعه هدف خود می بایست اقدامات مناسب و قابل توجهی را صورت دهند.

وی ادامه داد: موضوع روان شناسی اجتماعی در استان باید جدی گرفته شود و همچنین سهم زنان در این طرح به صورت ویژه دیده شود چرا که براساس آمارهای رسمی، سهم زنان از افسردگی و اختلالات روانی نسبت به مردان بیشتر است که می بایست مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مازندران تصریح کرد: این طرح باید با بهره گیری از ظرفیت سمن ها، روی طبقه آسیب دیده و متوسط به عنوان جامعه هدف تمرکز کنند.

وی گفت: از توان موجود در سمن های تخصصی و روان شناسان شاخص و شناخنه شده باید برای عملیاتی شدن این طرح استفاده بیش از پیش استفاده کنیم و دستگاه های اجرایی در اجرایی شدن این طرح پای کار بیایند چرا که همراهی دستگاه ها در اجرای این طرح یک ضرورت است و فرمانداری بهشهر برای اجرایی کردن و عملیاتی شدن این طرح ورود جدی داشته باشد.

حسین زادگان با بیان اینکه سلامت روان، موضوعی راهبردی است، ابراز کرد: از جمله مسائل مهم در این طرح شناسایی، آموزش، پیشگیری، اعلام هشدارهای اولیه، حساس کردن جامعه و استفاده از ظرفیت های فضای مجازی است.

وی افزود: شبکه شاد، ظرفیتی عظیم در تولید محتوا و اطلاع رسانی است که باید توجه بیشتری به این بخش شود و مشکلات اقتصادی از جمله مسائل اصلی در این طرح می باشد که مهم ترین راهکار شناسایی جامعه هدف در این بخش از طریق دستگاه های اجرایی همچون کمیته امداد و بهزیستی میسر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها