موج
کدخبر : ۳۷۲۲۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372200

مدیرکل بندر امیرآباد خبر داد:

مدیرکل بندرامیرآباد از تحقق ۴۰۰ درصدی جذب سرمایه گذاری در بندر امیرآباد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محمدعلی اصل سعیدی پور اظهار داشت: این میزان تخلیه و بارگیری ۶۹۰ فروند کشتی در بندرامیرآباد انجام شده که یک میلیون و ۹۸۷ هزارتُن واردات و بقیه مربوط به صادرات است.

وی با اشاره به وجود شبکه ریلی داخلی و اتصال این بندر به شبکه سراسری راه آهن به عنوان یکی از ظرفیت منحصر به فرد و بالفعل در میان بندرهای شمالی کشور افزود: حمل ریلی کالا در بندر امیرآباد با افزایش ۱۱۷ درصدی به ۷۳ هزار و ۲۰۳ تُن رسید.

مدیرکل بندرامیرآباد به مراودات چند جانبه، ایجاد تنوع کالا در صادرات و تأمین کالا‌های اساسی کشور از بندر امیرآباد، به ترانزیت خارجی ۵۰ هزارتُن کالا پارسال در این بندر اشاره کرد و گفت: با بهبود شاخص‌های عملیاتی، در پی سهم پذیری بیشتر از حمل و نقل دریایی بین المللی با توجه به وجود ظرفیت مطلوب تخلیه و بارگیری کالا در بندر امیرآباد بوده تا شاهد افزایش تنوع و تکمیل زنجیره حمل و نقل کالا از مسیر‌های ترانزیتی امیرآباد _ دوغارون و همچنین ترانزیت کالا از کشور‌های حوزه CIS به کشور افغانستان و بهره گیری مؤثر از مسیر‌های ریلی باشیم.

 وی افزود: سهم بیش از ۵۰ درصد تخلیه و بارگیری و صادرات کالا و نیز تخلیه غلات در میان بنادر تجاری شمال کشور به این بندر اختصاص داشته و در آینده نزدیک با برنامه ریزی‌های کلان تدوین شده، بندر امیرآباد به بندر کانونی کانتینربَر شمال کشور تبدیل خواهد شد.

سعیدی پور تصریح کرد: با تحقق ۴۰۰ درصدی جذب سرمایه گذاری ، مجموع سرمایه گذاری جذب شده بخش خصوصی ۱۷ هزار و ۷۳ میلیاردریال بوده که از این میزان ۹ هزار و ۲۲۸ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده و بقیه در حال ساخت است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها