موج
کدخبر : ۳۴۸۱۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348175

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران خواستار شد:

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت : با توجه به عدم پذیرش زائر از سوی کشور عراق و با توجه به شیوع این ویروس منحوس باید تمامی رسانه های انقلاب اسلامی برای برپایی اربعین حسینی ایجاد ظرفیت کنند .

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، حجت الاسلام ناصر شکریان امیری اظهار داشت: با توجه به  شیوع ویروس منحوس کووید 19 و آغاز پیک سوم این ویروس در جهان و کشور وعدم پذیرش زائر اربعین حسینی از سوی کشور عراق باید برای جایگزین کردن این همایش عظیم عاشوراییان برنامه ریزی داشت و سبک جدیدی را برای برگزاری این همایش باید انتخاب کرد.

وی ادامه داد :  برنامه ریزی برای فضا سازی محیطی شهرها و روستاها متناسب با این ایام و پخش ویژه برنامه های متنوع و جذاب اربعین از سوی تلویزیون های شهری و موکب ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شکریان امیری تاکید کرد:  برگزاری مراسم متمرکز پیاده روی اربعین در تمامی شهرهای کشور با رعایت دقیق پروتکل های وزارت بهداشت و درمان و فاصله گذاری اجتماعی و همراهی خانواده ها در این همایش عظیم بسیار حائز اهمیت است و باید فضای کشور اربعینی باشد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در ادامه با اشاره به وضعیت امروز کشور و حتی برخی کشورهای اسلامی و جهان با بحران ویروس منحوس (کووید 19)، تصریح کرد: باید  از ظرفیت ها و راهکارهای دیگری برای برپایی اربعین امسال با توجه به شیوع این ویروس منحوس بهره گرفت و قطعا فضای مجازی و رسانه های انقلاب اسلامی و فعالان فرهنگی جبهه انقلاب و فعالان فضای مجازی باید برای جایگزین کردن این راهپیمایی عظیم در فضای رسانه ای جهان و بازتاب جهانی آن تلاش کنند.

شکریان امیری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر فعالیت فعالان و موکب داران اربعین در تمامی شهرهای کشور و استان در روز اربعین حسینی ، خاطر نشان کرد: رزمایش کمک مومنانه(مهر اربعین) مورد تاکید و سفارش رهبر عظیم الشان انقلاب حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای (حفظه الله ) است و بعد از شیوع این ویروس در کشور برخی از هموطنان عزیز ما با مشکلات جدی در حوزه معیشت و اقتصاد مواجه شدند و باید با توجه به عدم پذیرش زائر حسینی از سوی کشور عراق می توان بسیاری از این هزینه ها را در بخش کمک مومنانه توسط موکب داران جمع آوری و توزیع کرد.

وی به اهمیت نهضت رسانه ای اربعین حسینی اشاره و بیان داشت : راه اندازی حسینیه سیار ، پویش ختم قرآن و زیارت اربعین ، برگزاری سوگواره شعر اربعینی ، برپایی نمایشگاه های عکس اربعین ، روایتگری حوادث پیاده روی اربعین ، و راه اندازی پویش اربعین تمرین برای ظهور در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی  از مهم ترین اقدامات ستاد برگزاری عملیات ویژه اربعین حسینی این اداره کل است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها