موج
کدخبر : ۳۳۴۹۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334985

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران:

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران گفت : آزاد سازی سواحل مازندران یکی از نکات مهمی بود که پیگیری شد و سواحل استان مازندران دارای شناسنامه ثبتی می شوند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، عباس زارع در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: اداره ثبت یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های حاکمیتی با خدمات گسترده است که به‌صورت مستقیم با مردم سروکار دارد بر این اساس، الکترونیکی کردن خدمات نیاز امروز است تا تحولات تازه‌ای صورت گیرد.  

وی ادامه داد:  در سال گذشته ۶۷ میلیارد درآمد برای استان ایجاد کردیم و از محل اجرا بیش از ۵۸۰ میلیارد تومان از معوقات بانکی را در سال گذشته وصول کردیم.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران تصریح کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دومین سازمان درآمدزای کشور است که بیش از ۸ درصد درآمد شهرداری‌ها و ۴۲ درصد از درآمد هلال احمر را تأمین می‌کند و یکی از پر مشغله‌ترین ادارات است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک کشور بیان داشت: قدمت اداره ثبت در شهر ساری سال‌های دور برمی‌گردد، همه دستگاه‌ها باید کمک کنند اعتبار مناسبی را رونق اقتصادی درآمد ثبت به خود ثبت برگردد تا از مشکلات خارج شود.

زارع با اشاره به اینکه مهاجرت به مازندران به سرعت در حال انجام است، گفت: در سال‌های اخیر حجم زیادی از کار در اداره ثبت داریم و ساخت‌وسازهای عظیمی در روستاها در حال انجام است که باعث تغییر در چهره روستا می‌شود که جای نگرانی دارد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک در مازندران یادآور شد: ما طرح کاداس یا کاداستر برای حفاظت و تحت حمایت قراردادن زمین‌های شهری اجرایی شده است، را از سال ۱۳۹۱ استارت زدیم، در حال جمع‌آوری نقشه املاک همه دستگاه‌های دولتی هستیم تا در این راه زمینه بسیاری از زمین خواری‌ها از بین برود.

زارع خاطر نشان کرد: سامانه ثنا در اداره ثبت همانند همین سامانه در دادگستری فعال شده است مراجعه‌کنندگان در هنگام تنظیم سند می‌توانند با فعال کردن رمز ثنا تمامی اخطارها و ابلاغ‌ها در این سامانه ‌مطلع شوند.

مدیرکل ثبت و اسناد مازندران با بیان اینکه دریافت وجه به‌صورت دستی در ثبت املاک نداریم، گفت: از سال ۱۳۹۱، طبق قانون تعیین تکلیف در کشور با عنوان صدور سند مالکیت برای ساختمان‌های فاقد سند رسمی از طریق سامانه مدارک، مستندات، نقشه و مدارک هویتی مالکیتی از مالکان دریافت می‌شود.

 زارع اضافه کرد: هیأت چهار عضوی برای رسیدگی به تقاضاهای افراد فعال هستند تا اگر ملک در محدوده منابع طبیعی، رودخانه، حریم دریا و یا وقفی باشد مورد بررسی قرار دهند، بعد از صدور رأی تکلیف اداره ثبت آغاز و سند مالکیت را با دریافت حقوق ثبتی صادر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای آبان سال ۱۳۸۱ تا پایان ۱۳۹۸ در مازندران، ۳۱۶ هزار و ۱۰۷ پرونده ثبتی تشکیل شد از این میزان، ۳۶ هزار و ۲۸۹ پرونده را در سال ۱۳۹۸، ثبت‌نام کردیم، گفت: ما از حیث تعداد پرونده‌های ثبت‌نامی در کشور رتبه نخست را داریم.

 مدیرکل ثبت و اسناد مازندران افزود: در سال گذشته برای ۱۲۴ هزار و ۸۸۰ پرونده رای مثبت و برای ۱۲۴ هزار و ۸۹۹ پرونده هم رأی منفی صادر کردیم، از باب تقاضا مازندران رتبه نخست را در کشور داریم چرا که حساسیت‌ها در رابطه با مالکیت املاک در این استان به دلیل وجود مواهب طبیعی آببندان برکه و اراضی ساحلی و زیبایی‌های بی‌نظیر بیشتر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها