موج

استاندار مازندران:

استاندار مازندران گفت: دشمن تلاش دارد تا با انواع نیرنگ ها مشارکت مردم را در انتخابات پایین بیاورد، لیکن همه این توهمات نتیجه عدم شناخت از آگاهی، بصیرت و روحیه انقلابی مردم ایران اسلامی است و انتخابات باید موجب انسجام ملی شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، احمد حسین زادگان در جلسه مشترک ستاد انتخابات و هیئت های بازرسی و نظارت انتخابات استان مازندران اظهار داشت: در حوزه اجرای انتخابات همه تمهیدات اندیشیده شده، افراد مجرب در ستاد استانی و شهرستان ها برای این ماموریت مهم انتخاب شده اند و کمیته های ستاد انتخابات نیز فعال هستند.

وی ادامه داد: تمامی مسایلی که ممکن است اصل بی طرفی، رعایت نص قانون و سلامت انتخابات و تعامل و همکاری همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات را تحت تاثیر قرار دهد، شناسایی و رفع شود.

استاندار مازندران با بیان این که تعامل دست اندرکاران انتخابات و وجود برنامه اجرایی و عملیاتی زمینه ساز برگزاری انتخاباتی پرشور، رقابتی و با حضور حداکثری مردم خواهد شد، اظهار داشت: دشمن تلاش دارد تا با انواع نیرنگ ها و خدعه ها مشارکت مردم را در انتخابات پایین بیاورد، لیکن همه این توهمات نتیجه عدم شناخت از آگاهی، بصیرت و روحیه انقلابی و دلدادگی مردم ایران به نظام و انقلاب اسلامی است.

حسین زادگان  تاثیر فضای مجازی بر مسایل حاکم بر انتخابات را بسیار مهم و اساسی توصیف کرد و اذعان داشت: برای مدیریت فضای مجازی باید بر لحظه ها نظارت دقیق داشته باشیم و از آسیب ها و تهدیدات این حوزه بهنگام پیشگیری کنیم چرا که فضای مجازی؛ فضای لحظه ها و گستره ای فراگیر است.

استاندار مازندران تاکید کرد: برای اعمال قانون، پیشگیری و مقابله با تخلفات باید بین هیئت اجرایی، بازرسی، نظارت، حوزه قضایی و نیروی انتظامی هماهنگی و تعامل کامل باشد.

وی بر رعایت مر قانون در تمامی فرآیندهای انتخابات تاکید کرد و افزود: انتخابات باید موجب انسجام ملی شود و با مشارکت حداکثری برگزار شود تا فرصت های موجود را یکپارچه نماید.

حسین زادگان با اشاره به این که باید حساسیت ملی و بین المللی انتخابات را درک کنیم و از همه ظرفیت ها برای تحقق انتخاباتی پرشور و با مشارکت آحاد مردم و همه سلایق سیاسی بهره گیری نماییم، گفت: وظیفه اصلی همه دست اندرکاران انتخابات در تعامل با هم ، اخذ صحیح آرا و رعایت قانون در فرآیندهای مختلف برگزاری انتخابات است نه هدایت آرا و دخالت در آن لذا در انتخابات ، حوزه های اجرایی و نظارت مسئولیت سنگینی دارند و در برابر حق الناس چه آراء مردم و چه حقوق انتخاب شوندگان مسئول هستند.

رئیس هیئت نظارت انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان مازندران نیز در این نشست بر تعامل و همکاری دست اندرکاران انتخابات در بخش های مختلف تاکید کرد و عنوان کرد: خصوصیت مهم انتخابات امسال این است که اولین انتخابات در چله دوم حیات انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام علی اصغر زکوی با بیان این که طبق قانون، انتخابات بر عهده وزارت کشور و شورای نگهبان است، گفت: مهم ترین راهبرد در انتخابات حرکت بر مبنای قانون است.

رئیس هیئت نظارت انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان مازندران بر رعایت اصل بی طرفی برای همه دست اندرکاران انتخابات، صیانت از آرای مردم و امانت داری کامل، برگزاری انتخاباتی سالم و با شکوه با فضای رقابتی و حضور حداکثری و برنامه ریزی در جهت اجرای قانون در انتخابات تاکید کرد.

حسین حسن نژاد، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان همچنین در این نشست انتخابات را فرصتی برای عبور از خواست دشمن و افزایش اقتدار ملی دانست و افزود: برای تحقق تعامل همه جانبه بین دست اندرکاران انتخابات باید نگاه همه به قانون باشد.

وی تعامل بین ستاد انتخابات و هیئت های بازرسی و نظارت را بسیار مطلوب توصیف کرد و افزود: انتخابات تجلی اراده مردم در سرنوشت کشور است و باید همراه با نشاط سیاسی، مشارکت عموم مردم و همه سلایق سیاسی باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها