موج

مدیرکل دادگستری مازندران:

مدیرکل دادگستری استان مازندران با بیان اضافه شدن 5 شعبه به دادگاه تجدید نظر استان گفت: در راستای کوتاه کردن زمان دادرسی و بهبود دقت وسرعت درکار، شعب دادگاههای تجدیدنظر را از۳۱ شعبه به ۳۶ شعبه افزایش داده ایم.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، حجت الاسلام محمدصادق اکبری در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادگاههای تجدیدنظر استان مازندران اظهار داشت: در شش ماهه اول سالجاری در دادگاه تجدید نظر شاهد آمار بالای رسیدگی به پرونده ها و کاهش اطاله دادرسی بوده ایم و امیدواریم این روند ادامه یابد.

وی ادامه داد: برخی از مشکلات اطاله دادرسی با ورود فناوری های نوین، حل شده  است به عنوان نمونه ، هم اکنون ۹۰ درصد ابلاغ ها در استان به صورت  الکترونیکی انجام می شود و برنامه ما رساندن به بالاترین در صد آن است.

اکبری بااشاره به حجم بالای پرونده ها ، وجود پرونده های مسن و کمبود شعب در دادگاههای تجدید نظر گفت: در راستای کوتاه کردن زمان دادرسی و بهبود دقت وسرعت درکار، شعب دادگاههای تجدیدنظر را از۳۱ شعبه به ۳۶ شعبه افزایش داده ایم.

وی بیان داشت: با ید با تمام کمبودها و کاستی‌ها و سختی‌هایی که بواسطه تراکم پرونده‌ها در دستگاه قضایی متوجه قضات است دررفتار با مردم و مراجعین به دستگاه قضایی با حسن خلق رفتار کنیم زیرا اخلاق مداری می‌تواند موجب تغییر نگرش مردم به دستگاه قضایی شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها