مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران بر رعایت نظم، جدی گرفتن کار و رعایت صداقت به عنوان مصادیق تقوا در کار تشکیلاتی تاکید کرد و گفت: تمرین برای مشارکت سیاسی و اجتماعی از ضرورت های زندگی آینده است. ‎

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، سمیه قاسمی طوسی در جمع اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان دختر اظهار داشت : کار تشکیلاتی، شکل تکامل‌ یافته و نظام‌مند «teamworking » یا کار تیمی و گروهی است و شما از همین سن باید بر آن تمرکز کنید و همچنین از یاد نبریم زمانی‌که عضوی از یک تشکیلات می‌شویم، همه باید یک هدف را مد نظر داشته باشیم و همه به سمت همان هدف حرکت کنیم.

وی ادامه داد: زمانی که به‌عنوان دختر دانش‌آموز، قصد ورود به کار تشکیلاتی کردید از چند نکته نباید غفلت کنید که من با عنوان «تقوا در کار تشکیلاتی» از آن نام می‌برم اما تقوا در کار تشکیلاتی باید تعریف شود.

طوسی تصریح کرد : مبنا و بنیان کار تشکیلاتی بر نظم دقیق است و اساساً ریشه بسیاری از مشکلات ما، کم‌توجهی افراد به نظم است همان‌گونه که یکی از دلایل اصلی پیشرفت کشورهای توسعه یافته، نظم است و شما دختران نوجوان و جوان باید این واژه سه حرفی را هم در زندگی شخصی و هم در کار تشکیلاتی در صدر اولویت‌ها قرار دهید.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران تاکید کرد: باید در کار تشکیلاتی، وظایف و تکالیف محوله را به نحو احسن انجام دهیم و اگر توان و ظرفیت قرار گرفتن در راس تشکیلات و سمتی از سازمان و نهاد را نداریم، خودمان اولین کسی باشیم که در نهایت صداقت، کنار بکشیم.

طوسی در ادامه به جدّیت و صداقت و صراحت به‌عنوان دیگر مصادیق تقوا در کار تشکیلاتی اشاره کرد و گفت: آخرین نکته در خصوص نقش‌های متعدد شماست، شما دختران امروز قطعا همسران و مادران فردا هستید اما تلاش کنید علاوه بر نقش همسر بودن و مادر بودن، چند نقش سیاسی و اجتماعی هم داشته باشید و امروز روز تمرین در این فضا است و اتفاقاً نهادهایی چون اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و سمن‌هایی که در آموزش و پرورش فعال هستند بهترین فضا و مجال برای تمرین مشارکت سیاسی و اجتماعی است .