مدیر عامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: سالجاری 800 طرح اشتغال برای 4 شهر مازندران بویژه شهر سیل زده سیمرغ باپیش بینی 2000 اشتغال مستقیم و سرمایه گذاری 90 میلیارد تومانی پیش بینی کردیم.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران و به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران ، سعید جعفری در دیدار با استاندار مازندران اظهار داشت:  این طرح ها از سوی بنیاد برکت با آورده متقاضیان و تسهیلات بانک ها اجرایی می شود و  از سوی استاندار مازندران 1400 طرح برای 8 شهر دیگر درخواست شده است.

وی ادامه داد: از نگاه استاندار مازندران که اشتغال خرد را در جهت رونق و تقویت کسب و کار حمایت می نماید، قدردانی می کنیم و در کنار ایشان به توسعه اشتغال و رفع محرومیت از استان مازندران کمک خواهیم نمود. ‎

جعفری بیان داشت : در حوزه عمرانی از 282 پروژه با رقمی مجموعا بالغ بر 55 میلیارد تومان که در تعهد بنیاد برکت در استان بوده است 174 پروژه را تکمیل کرده ایم و مابقی نیز در دست اقدام است .

وی تاکید کرد : برخی پروژه ها در بخش فرهنگی و مذهبی و 53 مدرسه به عنوان عمده ترین پروژه ی همکاری یاد کرد و افزود: 9 مدرسه از این تعداد در حال ساخت است که 5 مدرسه تا مهرماه امسال در مناطق مختلف استان تکمیل می شود و به بهره برداری می رسد.

وی ابراز داشت: شکل گیری مشاغل پایدار و متناسب با شرایط منطقه از اهداف و برنامه های بنیاد برکت در این حوزه است.

جعفری با اعلام این که 590 طرح اشتغال در شرق مازندران اجرا شده است عنوان کرد: 17.5 میلیارد تومان بنیاد برکت در 590 طرح آورده داشته است و 45 میلیارد تومان برای اشتغال 710 نفر بطور مستقیم از سوی بنیاد برکت در این منطقه سرمایه گذاری شده است.